Tek Elle Kullanılabilen 6 Kompakt Telefon

Tek Elle Kullanılabilen 6 Kompakt Telefon

Bu yazımızda Küçük boyutları ile rahatça Tek Elle Kullanılabilen 6 Kompakt Telefon ‘u sizler için derledik.

Akıllı telefon markaları, her yıl daha büyük ekranlı cihazlar geliştiriyor hatta bazı markaların ürünleri tabletlerle ekran boyu yarıştıracak kadar dev olabiliyor. En İyi Büyük Ekranlı Akıllı Telefonlar (2017)  yazımızda bu telefonlardan bahsetmiştik. Ancak bu telefonları tek elle yönetmek oldukça zor bu sebepten çoğu kullanıcı ekranın tüm köşelerine tek elle ulaşabileceği bir cihaz tercih ediyor.

Tek Elle Kullanılabilen 6 Kompakt Telefon

Tek Elle Kullanılabilen 6 Kompakt Telefon listemizde hem cebinizde kolayca taşıyabileceğini hemde tek elinizle kolayca kullanabileceğiniz telefonları listeledik. Kompakt tasarımlı bu telefonlar performans olarakda bir hayli iyiler.

Apple iPhone 7 | iPhone 6s | iPhone SE

Tek Elle Kullanılabilen 6 Kompakt Telefon

Apple, tek bir elle kolayca kullanabileceğiniz gerçek bir ‘mini’ telefon seti sunmak için birkaç şirketten biri olmayı sürdürdü. Hem 4 inç iPhone SE hem de 4.7 inç iPhone 7 ve 6S bu kategoriye giriyor. Tabii ki, fiyat olarak en uygunu iPhone SE modeli ve Apple, iPhone SE’yi 32GB’lık bir taban depolama seçeneği ve ekstra depolama alanına gereksinim duyanlar için de 128GB’lık bir sürüme sahip olarak güncelledi. iPhone SE 400 dolardan başlıyor. 550 dolarlık iPhone 6S, 4K video ve Apple’ın Live Photos desteklir. Buna karşın en yeni iPhone 7, 650 dolarlık fiyatıyla en pahalı ürün yelpazesine sahip ancak en iyi performans gösteren işlemcisi de var. Telefon, gelişmiş pil ömrü ve kamera performansı sunuyor.

Google Pixel

Tek Elle Kullanılabilen 6 Kompakt Telefon

5 inç Google Pixel, iPhone serisi kadar kompakt değil, kriterlerimize uyuyor ve ( eğer bulabilirseniz) gerçekten mükemmel bir cihaz. Pixel, kullandığımız tüm Android telefonların en iyi performansını sunuyor. Bugüne kadar bir cep telefonundaki en iyi kameraya sahip. Bu, güncellenme garantisi ile birleşince, Pixel, kompakt bir Android telefonu arayan kullanıcılar için en iyi Android seçenek haline geliyor. Pixel’in fiyatı 650 $’dan başlıyor.

Samsung Galaxy A3 (2017)

Tek Elle Kullanılabilen 6 Kompakt Telefon

Küçük ve uygun fiyatlı telefonlar artık bu kadar yaygın değildir. Bu nedenle, 2017 yılının başında 4.7 inç Galaxy A3’ü (2017) memnuniyetle karşıladık. Bu çok hesaplı telefon büyük bir cam ve metal tasarım, su koruma, yeni USB-C bağlantı noktası ve Samsung’un modern arayüzüne sahip.

Xiaomi Redmi 4 Prime

Tek Elle Kullanılabilen 6 Kompakt Telefon

Son olarak, Xiaomi Redmi 4 Prime var. Bu, bahsedilen seçeneklerin içinde en iyi olanı ancak, bir dezavantajı var. 4,100 mAh pil ve modern Snapdragon 625 sistem çipi ile çalışan 5 inç ekran Redmi 4 Prime, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve / veya Avrupa’da resmi olarak bulunmamaktadır. İthalat yapabilirsiniz, ancak bunu yaparsanız fiyat artar. Eğer bir risk almak istiyorsan Redmi 4 Prime, iyi bir pil ömrü, iyi görünümlü ekran ve 200 $’ın altında fiyatına göre iyi bir kamera sunuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.