Telefon Çok Isınıyor Ne Yapmalıyım?

Telefon Çok Isınıyor Ne Yapmalıyım?

Akıllı telefonlar zaman zaman çok ısınmaktadır. Bu Telefon Çok Isınıyor Ne Yapmalıyım diye soranlar için Telefonunuzun Isınma Sorununa Karşı Almanız Gereken Önlemleri anlatacağız.

Telefonlardaki aşırı ısınmanın sebebi, çok oyun oynamak, arka planda çok fazla uygulama çalışması, uzun süreli yapılan işlemler ya da cihazın donanımını zorlayacak olan uygulamaların çalıştırılması olabilir.

Yazımızda bazı önlemler alarak ve daha dikkatli kullanım gerçekleştirerek telefon aşırı ısınma sorununu nasıl çözebilirsiniz bulacaksınız.

Telefon Çok Isınıyor Ne Yapmalıyım?

İlk olarak orjinal şarj aleti kullanmalısınız. Sahte yada kalitesiz cihazlarla telefonunuzu şarj etmeyiniz. Bu telefonunuzun pilinin de ömrünüde kısaltır.

Genelde telefonu korumak adına alınan kılıflar da zararlıdır. Kalitesiz ve çok kapalı olunca hava ile temas olmadığından telefonlarda çabuk ısınma yapar.

Telefonlarınızın senkronizasyonun sürekli açık olması ve wifi nin kapsama alanı dışında açık olması telefonu yoracağından telefonunuz yine ısınmaktadır.

Güç tasarruf modu kapalı tutulduğu takdirde de ısınmayı bir nebze azaltmış olacaksınız.

Telefonunuzdaki uygulamaların güncellenmesi de şarj konusunda azaltıcı etki yapmaktadır.

Telefonunuzu sıcak ortamlardan uzak tutmak da çözüm olacaktır. Camın önü plaj gibi direkt güneş alan yerlerde telefonunuzu asla bırakmayınız. Bu da direkt ısınmaya neden olur.

Cep telefonunuz şarjdayken de cihazınızı kullanmamanız gerekmektedir.

Eğer telefonunuzda bir bozulma meydana gelirse mutlaka uzman yetkililere teslim ediniz ve yaptırınız. Çünkü uzman olmayan kişiler de yanlış tamir yapacağından yine ısınma sorunu ortaya çıkmaktadır.

Telefonunuzun bir sorun olması halinde orjinal parçalarının yan sanayi parçalarla değişimine asla izin vermeyin. Telefonun ısınmasına ve bataryanın şişmesine sebep olabilmektedir bu durum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.