1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Telefon Ekran Koruyucu Jelatini Nasıl Takılır?

Telefon Ekran Koruyucu Jelatini Nasıl Takılır?

Telefon Ekran Koruyucu Jelatini Nasıl Takılır?

Tüm gün elimizden düşürmediğimiz, gözümüz gibi baktığımız akıllı telefonumuzun ekranının çizilmesini yada çatlamasını kim ister ki? Sanırım bunun için şu an en iyi çözüm ekran koruyucu jelatinler. Bu yaımızda kabarcık bırakmadan Telefon Ekran Koruyucu Jelatini Nasıl Takılır anlatacağız.

Ekran koruyucu jelatinlere artık her teknoloji mağazasında hatta her telefoncuda ulaşmak mümkün. Ekran koruyucu film cihazımızın ön camının çizilmesini önler, ayrıca farklı çeşitleri ile, güneş ışığını yansıtmayan (Anti-Glare-Mat), bakteri tutmayan (anti-bacterial), aynalı (mirror), yanlardan ekranın okunmasını engelleyen  (privacy) gibi ekran koruyucu modelleri vardır. Gündelik yaşamda ihtiyacınıza göre bu çeşitleri ile kolaylık sağlar.

Kırılmaz seçeneği ile düşmelere karşı başınıza gelebilecek ciddi bir maddi hasardan sizi korur.  Ancak bu koruyucuları düzgün olarak yapıştırmak ve hava baloncuklarını engellemek gerçekten özen isteyen bir iş.

Kabarcık Bırakmadan Telefon Ekran Koruyucu Jelatini Nasıl Takılır?

Ekran koruyucu jelatini takmak için; para bandı, ekran temizleme bezi (Ekran koruyucularından çıkmaktadır), temizleme spreyi yada temizleme mendili ve tozsuz bir ortama ihtiyaç vardır.

1) Jelatini kutusundan çıkarır çıkarmaz ilk önce düzgün bir şekilde yerleştirin. Maksat jelatini düzgün bir şekilde oturtabilmek.

2) Düzgün bir şekilde ayarlama işlemini yaptıktan sonra kaymayı engellemek için kenarlardan bantlama işlemini yapıyoruz.

3) Ekranı fiber bez ile iyice temizliyoruz. Kabarcık kalmaması için çok iyi temizlemek gerek. Tek bir tiftik parçası bile kabarcık yapabilir. Bu yüzden tiftikleri bant ile temizliyoruz.

4) Jelatini yapıştırırken bu arada alttaki koruyucuyu çıkarıyoruz. Çünkü jelatin ortadadır ve jelatinlerin altında ve üstünde jelatini koruyan saydam plastikler vardır. Jelatini yapıştırırken alt kısımda kalanı çıkarıyoruz.

5) Yapıştırma işleminden sonra, jelatinin üzerindeki ikinci koruyucuyu çıkarmadan önce herhangi sert bir kart ile ufak – tefek kabarcıkların üzerinden geçin.

6) Daha sonra ikinci plastiği kaldırın. Ama dikkatli olun. Jelatin çıkmasın. Kalan kabarcıkları da elinizle gidermeye çalışın. İkinci koruyucuyu çıkardıktan sonra kart ile çok fazla üzerinden geçmeyin, parlak jelatin kullanıyorsanız çizilir.

Ekran koruyucunun içindeki kabarcıklar nasıl giderilir?

Ekran koruyucunuzu taktıktan sonra ister istemez içinde hava kabarcıkları bulunur. İşlemin sağlıklı olabilmesi için ekran koruyucu ile telefon arasında hiç hava kabarcığı olmamalı. Bu hava kabarcıklarını sert bir cisim ile giderebilirsiniz. Bu cisim bir kredi kartı olabilir.

Telefonları çizilmelere karşı koruyan ekran koruyucu filmi yapıştırmak ustalık işi gibi görünebilir. Ancak pratik bilgilerle bu işlemi kendiniz de yapabilirsiniz. Baloncuk oluşmadan filminizi yapıştırmak için videoyu izleyin.

Yorum Yap

] }

Yorum Yap