e

Telefon Kaskosu Nasıl Yapılır?Telefon Kaskosu Nasıl Yapılır?

Telefon Kaskosu Nasıl Yapılır?

Telefon Kaskosu Nasıl Yapılır, cep telefonu kaskosu neleri kapsıyor, telefon sigorta kapsamı dışında kalan durumlar nelerdir?

Akıllı telefonlarımız pahalı aletler dolayısıyla telefonumuzun başına bir şey gelmemesi için elimizden geleni yapıyoruz. Garanti belgelerinin teknolojik cihazlarda oluşan kullanıcı hatalarını, çarpma ve düşürme sonucu kırılmaları, sıvı temasını, hırsızlık ve kapkaç mağduriyetlerini kapsamadığı biliniyor. (Bakınız : Cep Telefonlarında Garanti Dışı Sayılan Durumlar Nelerdir ?)

Tüketicilerin binlerce lira ödeyerek satın aldıkları cihazlar, henüz taksitleri bitmeden bu sebeplerle bozuluyor. Cihazlar yetkili servislerce de garanti belgesi olmasına rağmen kullanıcı hatası denerek ekstra maliyet ödemek zorunda bırakılıyor.

Cep telefonunuzun kaskosu var ise eğer tüm zararlarına karşı telefonunuzu yeniletebilirsiniz. Kırılan camını, çizilen kaplamasını değiştirebilirsiniz.

Telefon Kaskosu Nasıl Yapılır?

Cep telefonunun satın alınmasından sonraki bir hafta içinde Telefon Kaskosu yapılabilmektedir. Burada akla gelen ilk soru cep telefonu kaskosu ne kadar tutar?

Telefon kasko fiyatları ortalama olarak bir telefonun değerinin %20’si kadardır. Telefon kaskosu geçerlilik süresi 1 senedir.

Yani örnek telefon kasko fiyatı verecek olursak; 5000 TL’lik bir telefonda telefon kaskosu fiyatı 1000 TL tutacaktır. 3000 TL’lik bir telefonun kaskosu ise 600 TL tutacaktır.

Cep telefonu kaskosunu satın aldığınız yerden yaptırablirsiniz.

Cep telefonu kaskosu neleri kapsıyor ?

 • Yanlışlıkla gerçekleşen yere düşmeden meydana gelen kırılmalarda
 • Yine hatalı bir kullanım sonrası telefonun yanması
 • Telefonun suya düşmesi ya da telefona çay kola gibi sıvıların dökülmesi
 • Telefonun ev ya da iş yerinde çalınması
 • Afetler nedeni ile telefonun hasar görmesi
 • Yüksek voltaj nedeni ile gerçekleşen hasarlarda
 • Yıldırım düşmesi sonrası şarjda yanan telefon yine sigorta kapsamına alınır

Telefon Sigortası Kapsamı Dışındaki Durumlar Nelerdir?

 • Telefonun kaybedilmesi ya da bir yerde unutulması sigorta kapsamı dışındadır.
 • Telefonun kamusal alanda çalınması da sigorta kapsamı dışındadır. Yani telefonunuz evde çalınırsa sigorta karşılar; ama hastane, park okul gibi yerde çalınırsa sigorta karşılamaz.
 • Telefonunuzu siz kullanırken üzerine su dökülürse sigorta karşılar; ama 18 yaş altı bir çocuğa verirseniz ve çocuk da telefonu bozarsa o zaman yine sigorta şirketi bunu karşılama yoluna gitmez.
 • Telefonun üzerinde orijinal olmayan batarya ya da şarj aleti kullanılıp telefon bozulursa yine sigorta ödeme yapmaz.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın