Mobil

Telefon kıyaslarken dikkat edilmesi gerekenler

Akıllı telefonların hayatımızın merkezine oturduğu bu dönemlerde yeni bir akıllı cihaz alırken dikkat etmeniz gereken önemli püf noktalar bulunmaktadır.

Telefon kıyaslarken dikkat edilmesi gerekenler

Özellikle teknik detaylar hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler ve sık telefon değiştirmek istemeyen kişiler dikkatli olmalı Teknoloji Haberleri takipçisi olamaz ancak hergün yeni teknolojiler ve özellikler geliştirilmektedir. Bu yeniliklere ayak uydurmak oldukça maliyetli olurken son teknolojiye sahip kaliteli, üst düzey akıllı telefonlar beklediğinizden pahalı olabilir. Bu nedenle püf noktaları iyi bir şekilde incelemeniz gerekir.

– Sıradan kullanıcıların ilk dikkat ettiği nokta telefonların tasarımıdır. Ancak ne kadar şık bir telefona sahip olursanız olun özellikleri ve işlevleri sizin için yeterli değilse uzun süreli kullanımlarda problemler yaşamanız kaçınılmazdır. Bu yüzden ilk dikkat etmeniz gereken şey telefonların donanım özellikleridir.

– Donanım özellikleri çok güçlü bir telefonda yeterli enerji kapasitesi yoksa sürekli şarj ihtiyacı oluşturur ayrıca şarj azaldıkça telefonlarda yavaşlamalar meydana gelerek aldığını performansı minimuma düşürür bu nedenle donanım özelliklerinin yanında telefonları batarya gücünü de kontrol etmenizi öneririz. Tavsiyemiz 2800 mAH batarya ve üzeri güçte pillere sahip cihazlar edinmenizdir.

– En çok kullandığımız özelliklerden biride kameralardır. Kamera kalitesini birçok kişi Megapiksel değeriyle ölçer ancak bir telefon kamerasının Megapiksel değerlerinin yüksek olması kaliteli olduğu anlamına gelmez. Aynı şekilde kızıl ötesi odaklama, renk yoğunlu, ortam algılama ve pll değerlerinin yüksek olması kameralarda daha iyi bir verim sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu