Telefon Meşgulken Arayan Kişiyi Ekranda Görme Nasıl Yapılır ?

Telefon Meşgulken Arayan Kişiyi Ekranda Görme Nasıl Yapılır ?

Bir görüşme esnasında beni arayan diğer kişiyi nasıl görebilirim ? Telefon Meşgulken Arayan Kişiyi Ekranda Görme Nasıl Yapılır ?

Çağrı bekletme telefonla sürekli konuşan birisiyseniz işinize çok yarayacaktır, zira sizi arayanlar meşgul “dııt dııtt dıııt” sesi yerine, “aradığınız kişi şuanda bir başkasıyla görüşüyor lütfen hattan ayrılmayın” şeklinde bir uyarı alacaktır.

Telefon Meşgulken Arayan Kişiyi Ekranda Görme Nasıl Yapılır ?

Normalde arayan kişiyi ekranda görme ayarlarınız açık değilse karşı tarafa ”Meşgul tonu” bildirimi çalar. Çağrı bekletmeyi aktif yaptığınızda ise artık sizi kim arıyorsa, konuşma esnasında hafif bir dıt dııt sesi ile uyarılacak, gelen aramada karşı tarafa ”Aradığınız kişi şuanda başkasıyla görüşüyor” ikazını verecektir.Böylece önemli çağrıları kaçırmamış olacak, iş ve diğer ilişkileriniz üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır.

Arama bekletme servisini aktif ettiğiniz zaman konuştuğunuz kişiyi beklemeye alarak gelen çağrıya cevap verebilirsiniz. Telefon görüşmemiz uzun sürecekse gelen çağrı ile kısa tutarak arama yapan kişiye hızlı geri dönüş de sağlamış olacaksınız.

Android Telefonlarda Çağrı Bekletme

1 – Telefonunuzun Rehber uygulamasını açın ve sağ üst köşede yer alan Daha Fazla seçeneğini seçin.

2 – Açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin.

3 – Arama ayarları sayfasında yer alan Diğer ayarlar seçeneğini seçin.

4 – Gelen sayfada “Arama bekletme” seçeneğini aktif hale getirin.

Android Telefonlarda Çağrı Bekletme

 

iPhone Çağrı Bekletme

iPhone arama bekletmeyi aktive etmek çok basittir.Ayalar>Telefon>Aramayı beklet butonuna tıklayarak aktive edebilirsiniz.
iPhone Çağrı BekletmeÇağrı Bekletme özelliği Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’da ücretsizdir. Bunun için ek bir ücret ödenmez.

Yukarıdaki işlemler gerçekleştirdik’den sonra Telefonunuz meşgulken arayan kişiyi ekranda görebilirsiniz. Telefonunuzu bir kere kapatıp açmanız yeterli.

Telefonlarda İstenmeyen Numaraları Engelleme

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.