1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Telefon Numarası Olmadan Twittera Kaydolma

Telefon Numarası Olmadan Twittera Kaydolma

Telefon Numarası Olmadan Twittera Kaydolma

Twitter’a telefon numarası eklemek istemiyorum diyenler için Telefon numarası olmadan twittera kaydolma işlemi nasıl yapılır yazımızda bulabilirsiniz.

Daha önceleri Hotmail ve Gmail’de var olan cep telefonu aktivasyonu artık Facebook ve Twitter’da da kullanılıyor. Twitter güvenlik amacıyla telefon numarası istemektedir. Telefon numarasından amaç her kişinin ayrı hesabının olması ve hesap üzerinden siteyi kullanması amaçlanıyor. Twitter hesabı oluştururken telefon numarası onayına takılıyor olabilirsiniz. Her hesapta aynı telefon numarası kullanılamaması sorun teşkil ediyor.

Twitter’a oluşturulmuş bir form aracılığı ile kaydolmanız sağlanır. Bu formda sadece bir kaç basit bilgi girerek Twitter hesabınızı oluşturabilirsiniz. Bu formda, kullanıcıların yanıldıkları nokta ise, telefon numarası istenen bölümdür, “Bir telefon numarası gir” bölümüne telefon numaralarını yazmak istemeyenler için aslında bir seçenek yer alır, bu seçeneği kullanarak telefon numaranızı vermeden de Twitter hesabı açabilirsiniz.

Telefon numarası olmadan Twittera kaydolma

Telefon numarasız twitter kayıt olmak ve Telefonsuz twitter hesabı açmak isteyenler aşağıdaki adımlar izleyerek twitter telefon numarası doğrulama atlamayı yapabilirler.

1 Telefonsuz Twitterda hesap açmak için öncelikle mobil tarayıcınızdan ya da bilgisayarınızdan gizli sekmede mobile.twitter.com‘a girin ve Kaydol’a tıklayın.

2 Karşınıza aşağıdaki ekran gelecek. Burada “Bunun yerine e-postanı kullan” seçeneğini seçmeniz gereklidir.

Telefon Numarası Olmadan Twittera Kaydolma

3 Twitter’a kayıt işlemleri için Kullanıcı adı, e-potsa ve şifre kısımlarını doldurun ve sonraki ekrana geçin.

4 Bu ekranda tekrar telefon numarası isteyecektir, dilerseniz telefon numaranızın istendiği bu adımı atlayarak diğer bir adıma geçebilirsiniz. “Şimdi değil” seçeneğine tıklayın.

Telefon Numarası Olmadan Twittera Kaydolma

 

Böylelikle twitter telefon numarası doğrulama geçme işlemini yapabilirsiniz.

Twitter neden telefon numarası istiyor?

Twitter hesabınızla ilişkilendirilmiş bir telefon numarası olduğunda, şu ek avantajlardan yararlanırsınız:

  • Hesabınızın güvende olmasını sağlayan giriş onaylaması gibi güvenlik özelliklerine erişim.
  • Rehberinizde kayıtlı ve Twitter kullanıcısı olan kişilerle iletişim kurma.
  • Arkadaşlarınızın sizi bulmalarını sağlama (telefon numaranız rehberlerinde kayıtlıysa).

Twitter hesabıma birden fazla telefon numarası ekleyebilir miyim?

Twitter hesabınıza yalnızca bir telefon numarası eklenebilir.

Çift SIM kartlı mobil cihazınız olsa bile Twitter hesabınıza eklemek için numaralarınızdan birini seçmeniz gerekir. Şu an için bir Twitter hesabına iki veya daha fazla telefon numarası ekleme seçeneği bulunmamaktadır.

Telefon numaramı birden fazla hesaba ekleyebilir miyim?

Telefon numaranızı 10 adede kadar hesaba ekleyebilirsiniz. Telefon numaranızın ilişkilendirildiği tüm hesaplara şifre sıfırlama istekleri veya giriş onaylama gibi güvenlik özellikleri için SMS’ler (kısa mesaj) gönderilmeye devam eder.


Bazen gönderdiğimiz Twitlerin bazı kişilerce görünmesini istemeyebiliriz bu sebeple Twitter Hesabı Gizleme yoluna başvurabilirsiniz.Buradaki yazımızda Bilgisayarda, Android ve IOS cihazlarda Twitter Hesabı Gizleme, Twitter korumalı hesap nasıl yapılır detaylı olarak anlatıyoruz.

Yorum Yap
Sıkça Sorulan Sorular

Twitter hesabınızla ilişkilendirilmiş bir telefon numarası olduğunda, şu ek avantajlardan yararlanırsınız:
- Hesabınızın güvende olmasını sağlayan giriş onaylaması gibi güvenlik özelliklerine erişim.
- Rehberinizde kayıtlı ve Twitter kullanıcısı olan kişilerle iletişim kurma.
- Arkadaşlarınızın sizi bulmalarını sağlama (telefon numaranız rehberlerinde kayıtlıysa).

Twitter hesabınıza yalnızca bir telefon numarası eklenebilir. Çift SIM kartlı mobil cihazınız olsa bile Twitter hesabınıza eklemek için numaralarınızdan birini seçmeniz gerekir. Şu an için bir Twitter hesabına iki veya daha fazla telefon numarası ekleme seçeneği bulunmamaktadır.

Telefon numaranızı 10 adede kadar hesaba ekleyebilirsiniz. Telefon numaranızın ilişkilendirildiği tüm hesaplara şifre sıfırlama istekleri veya giriş onaylama gibi güvenlik özellikleri için SMS'ler (kısa mesaj) gönderilmeye devam eder.

Yorum Yap