Telefon Numarası Olmadan Twittera Kaydolma

Telefon Numarası Olmadan Twittera Kaydolma

Twitter’a telefon numarası eklemek istemiyorum diyenler için Telefon numarası olmadan twittera kaydolma işlemi nasıl yapılır yazımızda bulabilirsiniz.

Daha önceleri Hotmail ve Gmail’de var olan cep telefonu aktivasyonu artık Facebook ve Twitter’da da kullanılıyor. Twitter güvenlik amacıyla telefon numarası istemektedir. Telefon numarasından amaç her kişinin ayrı hesabının olması ve hesap üzerinden siteyi kullanması amaçlanıyor. Twitter hesabı oluştururken telefon numarası onayına takılıyor olabilirsiniz. Her hesapta aynı telefon numarası kullanılamaması sorun teşkil ediyor.

Telefon Numarası Olmadan Twittera Kaydolma

Twitter’a oluşturulmuş bir form aracılığı ile kaydolmanız sağlanır. Bu formda sadece bir kaç basit bilgi girerek Twitter hesabınızı oluşturabilirsiniz. Bu formda, kullanıcıların yanıldıkları nokta ise, telefon numarası istenen bölümdür, “Bir telefon numarası gir” bölümüne telefon numaralarını yazmak istemeyenler için aslında bir seçenek yer alır, bu seçeneği kullanarak telefon numaranızı vermeden de Twitter hesabı açabilirsiniz

Telefonsuz twitter hesabı açmak isteyenler aşağıdaki adımlar izleyerek twitter telefon numarası doğrulama atlamayı yapabilirler.

1 Telefonsuz Twitterda hesap açmak için öncelikle mobil tarayıcınızdan ya da bilgisayarınızdan gizli sekmede mobile.twitter.com‘a girin ve Kaydol’a tıklayın.

2 Karşınıza aşağıdaki ekran gelecek. Burada “Bunun yerine e-postanı kullan” seçeneğini seçmeniz gereklidir.

Telefon Numarası Olmadan Twittera Kaydolma

3 Twitter’a kayıt işlemleri için Kullanıcı adı, e-potsa ve şifre kısımlarını doldurun ve sonraki ekrana geçin.

4 Bu ekranda tekrar telefon numarası isteyecektir, dilerseniz telefon numaranızın istendiği bu adımı atlayarak diğer bir adıma geçebilirsiniz. “Şimdi değil” seçeneğine tıklayın.

Telefon Numarası Olmadan Twittera Kaydolma

 

Böylelikle twitter telefon numarası doğrulama geçme işlemini yapabilirsiniz.


Bazen gönderdiğimiz Twitlerin bazı kişilerce görünmesini istemeyebiliriz bu sebeple Twitter Hesabı Gizleme yoluna başvurabilirsiniz.Buradaki yazımızda Bilgisayarda, Android ve IOS cihazlarda Twitter Hesabı Gizleme, Twitter korumalı hesap nasıl yapılır detaylı olarak anlatıyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

7 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın