1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. Telefon Rehberinde Tekrarlanan Kişiler Nasıl Kaldırılır ?

Telefon Rehberinde Tekrarlanan Kişiler Nasıl Kaldırılır ?

Telefon Rehberinde Tekrarlanan Kişiler Nasıl Kaldırılır ?

Telefon Rehberinde Tekrarlanan Kişiler Nasıl Kaldırılır ? Android Telefon rehberinde kopya kişiler nasıl silinir ? Android Telefon rehberi düzenleme programları nelerdir ? Rehber kişileri birleştirme nasıl yapılır ?

Android telefonlarda yedek alma ve yedekten yükleme işlemlerinden sonra rehberde çift numaralarla karşılaşabiliyoruz. Her ne kadar tekrarlanan kişiler sorun olarak görünmese de çöpe dönmüş bir rehber görüntüsü verir.

Telefon Rehberinde Tekrarlanan Kişiler Nasıl Kaldırılır ?

Rehberinizde aynı kişiye ait birden fazla numara var ve tek tek silmekle uğraşmak istemiyorsanız size sunduğumuz çözüm önerilerine bir göz atmanızda fayda var.

Bu iş için Android’in kendi Rehberinde bulunan özellik işinizi görebilir.

-Telefonunuzun Rehberine (Kişiler) girin.

-Seçeneklerin bulunduğu (telefonlarda farklılık gösterse de genellikle) üç nokta ikonuna tıklayın.

Benzer kişileri yöneti seçin.

Telefon Rehberinde Tekrarlanan Kişiler Nasıl Kaldırılır

-Rehberde bulunan benzer kişilerin listesi çıkacaktır. Burada benzer kişileri seçerek bağlayın.

Telefon Rehberinde Tekrarlanan Kişiler Nasıl Kaldırılır

Bir diğer yöntem Gmail hesabınızda bulunan Google Kişileri Kullanmak

Bir çok özelliğe sahip Gmail, senkronize edilmiş kişilerimizi yönetmemizi sağlayan özelliklere de sahip. Android cihazınıza dokunmaya gerek kalmadan tüm yinelenen kişileri kurtulmak için senkronize edilmiş olan Gmail hesabını kullanabilirsiniz.

-Bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan Gmail hesabınıza girerek, sol üst köşede bulunan Gmail başlığına tıklayın. Ardından Rehberi seçin.

Telefon Rehberinde Tekrarlanan Kişiler Nasıl Kaldırılır

-Evet şu an Gmail Rehber uygulamasındayız ve eğer telefonumuzla gmail hesabımızı senkronize etmişsek bütün kişiler listelenmiş olmalıdır.

-Sol tarafta bulunan menüden Yinelenenleri bul  seçiyoruz.

Telefon Rehberinde Tekrarlanan Kişiler Nasıl Kaldırılır

-Ardından, Birleştir seçeneğiyle tek tek veya Tümünü Birleştir seçeneğini seçerek hepsini birleştirebilirsiniz.

!!! Eğer telefonunuz gmail hesabınızla senkronize halde ise birleştirme telefon rehberinizde de greçekleşir. Eğer anlık senkronize halinde değilse telefon rehberinizi silip gmail hesabınız üzerinden yeniden kişileri alabilirsiniz.0

Telefon rehberi düzenleme programları

Yukardaki yöntemler ihtiyacınızı karşılamıyorsa en uygunu aşağıdaki uygulamaları kullanmanızdır. Fakat güvenliğinizin riskte olabileceğini  dikkate almanız gerekiyor. Özellikle Rehberinizde şifrelerinizi ve önemli verilerinizi kodlamışsanız.

Duplicate Contacts

Benzerlik gösteren kişilerin verilerini birleştirmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Duplicate Contacts ile bunu çok kısa bir sürede otomatik olarak yapabiliyorsunuz. Uygulama silmeden önce her ihtimale karşı sildiklerinin yedeğini de alıyor, böylece hiç bir numarayı kaybetmiyorsunuz. Uygulamanın Türkçe versiyonu mevcut olup bu adresten inceleyip indirebilirsiniz.

Contacts Optimizer

Bu alternatif uygulama ile  biraz da detaylı birleştirme gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama ile tekrar eden ve benzer numaraları bulma ve silme, rehberdeki kişileri kolayca düzenleme, telefondan Google hesabınıza rehberi senkronize etme, ihtiyacınız olmayan numaraları topluca silme gibi özellikleri kullanabiliyorsunuz.Uygulamanın Türkçe versiyonu olmayıp bu adresten inceleyip indirebilirsiniz.

Bu konuda bir çok uygulama mevcut olup en itibarlı 2 uygulamayı size tanıttık.

Tekrarlanan kişileri silmek dışında daha kullanışlı bir rehbere sahip olmak isterseniz Contacts + uygulamasını edinmenizi tavsiye ediyorum. Twitter, Facebook, Wattsapp gibi platformlarda yer alan arkadaşlarınızı bir araya toplayıp istediğiniz an bu kişilerle mesajlaşabilirsiniz.

#Rehberden Silinen Kişiyi WhatsApp’tan Silme Nasıl Yapılır

#iPhone Rehberdeki Numaraları Toplu Olarak Silme Nasıl Silinir ?

#Android Rehberde Kişilere Emoji Ekleme

Yorum Yap

Yorum Yap