Telefon Şarj Ömrünü Uzatmak için Etkili ve Basit 6 Yöntem !

Telefon Şarj Ömrünü Uzatmak için Etkili ve Basit 6 Yöntem !

Kısa pil ömrü akıllı telefon kullananların  en çok şikayet ettiği konulardan birisidir. Peki şarj ömrünü basit önlemlerle arttırabileceğinizi söylesek! İşte Telefon Şarj Ömrünü Uzatmak için Etkili ve Basit 6 Yöntem !

Telefonlarımızla olan bağımız arttıkça, pil kullanım süresi ve dolayısıyla pil ömrü daha önemli bir hale geldi. Haber okuma, mesajlaşma, sosyal medyayı takip, video izleme  vs derken kullandığımız mobil cihazların pillerinin daha günü bitrmeden boşaldığını görüyoruz.

Yoğun kullanımın ardından tam da en ihtiyaç duyduğunuz anda şarjı biten telefonunuzun pil süresini yazımızda bahsedecğimiz 6 basit ama etkili yöntem ile uzatabilirsiniz.

Telefon Şarj Ömrünü Uzatmak için Etkili ve Basit 6 Yöntem !

1 – Konum Servislerini Kapatma

GPS, bataryayı hızla tüketen bir donanım bu sebeptende sürekli açık olmasına gerek yok. İhtiyacınız olmadığı zamanlarda GPS’i mutlaka kapatmalısınız.

2 – Her şeyi Telefonunuzda izlemeyin

Telefondan, film veya dizi izlemek hoş ama bu keyfin tadına, evinizin konforunda TV’den varmanızı tavsiye ederiz. Zira 4G gibi hizmetler haddinden fazla pil tüketimine neden oluyor. Dizinin veya filmin kalitesi arttıkça, tüketim de artıyor.

3 – Kullanılmayan Bağlantıları Kapatma

WiFi, Bluetooth yada Mobil veri bağlantılarını kullanmadığınız zamanlarda kapalı tutmalısınız.

(Akıllı Telefonlarda İnterneti Kapatma )

4 – Ekran Parlaklığını Azaltma

Akıllı telefonların büyük ve yüksek parlaklıklı ekranları, daha çok pil tüketilmesine sebep olur. Eğer çok yansımalı bir alanda bulunmuyorsanız, parlaklığı ivedilikle azaltmanızı öneriyoruz. Eğer bunu sizin için telefonunuzun yapmasını istiyorsanız, “otomatik parlaklık” seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

5 – Uygulama Bildirimlerini Kapatma

En önemliler dışında bildirimlerden uzak durun. Bazı bildirimler o kadar gereksiz ki, sanki tek amaçları bataryanızın ömründen yemek.

(iPhone Uygulama Bildirimlerini Kapatma Nasıl Yapılır ? )

(Android Telefonda Klavye’de ve Sistemdeki Titreşim Nasıl Kapatılır ? )

6 – Batarya Tasarruf Modlarını Kullanma

Akıllı telefon üreticileri, batarya koruma modları için ciddi yatırımlarda bulunuyor. Tavsiyelerine uymak ve bu seçeneği kapatmamak en zekice yol olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.