Telefon üzerinden bilgisayarla internete bağlanmak

Telefon üzerinden bilgisayarla internete bağlanmak

telefon-uzerinden-bilgisayarla-internete-baglanmak-338x600Evinizde adsl yok mu? Laptop ya da masaüstü bilgisayarınızla internete bağlanmak mı istiyorsunuz? O halde bu yazıyı sizin için yazıyoruz. Mobil internetinizi bilgisayarda kullanmak için bir Vınn’a ya da benzeri cihazlara ihtiyacınız yok. telefonunuz bu işi görüyoruz. Bunun için iki yöntem mevcut.

İlk yöntem kablosuz olarak telefon üzerinden internete bağlanmak. Bu yöntem kablosuz özelliği olan bütün bilgisayarlarda çalışır. Masaüstü bilgisayarlar için wi-fi adaptör gereklidir. Telefonunuzun bağlantı ayarlarına girin ve bu kısımda hotspot ile ilgili ayarları bulun. Bu kısım telefonunuzu tıpkı bir modem gibi kullanmanıza ve çevrenizdekilerin bu telefona bağlanarak internete erişmesine yarar.

İkinci yöntem ise USB kablo ile internete bağlanmak. Ayarlar kısmının aynı yerinden bağlantıyı USB kablo ile yapmak istediğinizi belirtin. Görselde de görüldüğü üzere taşınabilir mobil ağ ayarları üzerinden internete telefonunuzla istediğiniz bilgisayardan bağlanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?