Telefon Wi-fi’a Bağlanmıyor Sorunu

Telefon Wi-fi’a Bağlanmıyor Sorunu

Merhaba. Eğer sizde iPhone yada Android telefon Wi-Fi’a bağlanmıyor sorunu yaşıyorsanız yazımızı okuyarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Telefon kullanıcılarının internet bağlatılarından karşılaştıkları en büyük 2 sorun; 1 W-Fi ağına bağlanıyor olarak gösterdiği halde cihazın internete bağlanamaması, 2 telefonların “ip adresi alınıyor” döngüsüne girdiği halde yine internet bağlanamamasıdır.

Peki wi-fi neden bağlanmaz?

Wi-Fi bağlanma sorunu ile karşılaşanlar ilk olarak kablosuz bağlatıyı açıp kapatmalalılar eğer sorun halen devam ediyorsa aşağıdaki tavsiyelerimizi uygulayabilirler.

Telefon Wi-fi’a Bağlanmıyor Sorunu

1 Telefonunuzun sürekli olarak bağlı olduğu wifi ağını seçenekler bölümünden tespit edip üstüne basılı tuttuktan sonra şebekeyi unut tercihini onaylayıp bağlantı bilgisini silip tekrar bağlantı kurmayı deneyin.

2 Telefonda yer alan telefon ayarları bölümündeki yedekle ve sıfırla seçeneğinden ayarları sıfırla seçilerek bütün bilgilerinizi sıfırladıktan sonra bağlanmak istediğiniz ağı seçip tekrar giriş yapmayı deneyin.

Telefon Wi-Fi’a bağlanmıyor sorununu yaşadığınız telefon bir iPhone ise WiFi bağlantı sorunu için izlemeniz gereken yöntemler farklı olabilir. İlk yapılması gereken parola doğru değil hatası aldığınızda girmiş olduğunuz parolayı sıfırlayarak yeniden giriş yapmaktır. Eğer hala parola hatası alıyorsanız servis sağlayıcınızdan şifre yenileme işlemi talebinde bulunabilirsiniz.

4 Android işletim sisteminde olduğu gibi iOS işletim sistemlerinde de WiFi bağlantı sorunu yaşandığında bağlanmak istenen ağı unut seçeneği aktifleştirildikten sonra tekrardan sizin wifi ağınıza yeniden giriş yapılabilir.

5 IOS işletim sisteminde ğ Ayarlarınızı sıfırlamak için;  Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla‘ya dokunun. Bu işlem, daha önce kullandığınız Wi-Fi ağlarını ve parolalarını, hücresel ayarları, VPN ve APN ayarlarını da sıfırlamaktadır. Eğer iPhone internete bağlanmıyor sorunu çözülmediyse daha ayrıntılı yazımıza buradan bakabilirsiniz.

6 Kullanmakta olduğunuz cihazdan Ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra tekrar bağlantı kurmayı deneyiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap