Telefonda Alt Yazı Eklemenin Kolay Yolu MX Player

Android telefonda Alt Yazı Eklemenin Kolay Yolu MX Player uygulamasını yükleyerek MX Player’ın altyazı ekleme özelliğinden faydalanmaktır.

Bilgisayar olmadığı zamanlarda telefondan bazı işlerinizi halletmeye çalışmak istediğimizde bilgisayarda ki şeklinde performans alamayabilirsiniz.

Telefondan Dizilerinize yada filmlerinize alt yazı eklemek istiyorsanız, size önerebileceğimiz programlardan önde gelen MX Player’ ı Tanıtıyoruz

Telefonda Alt Yazı Eklemenin Kolay Yolu MX Player nedir?

MX Player, Android işletim sistemi için hazırlanmış parasız bir video seyretme uygulamasıdır. Film, videoklip yada cihazınızın kamerası ile çektiğiniz videoları izleyebileceğiniz MX Player’ın altyazı ekleme özelliği de bulunmaktadır.

MX Player içindeki donanım çözme ve kod çözme özellikleri yardımıyla video seyretme esnasında cihazınızla maksimum uyumlulukta çalışır.

MX Player İndir (Android)

Google Play üstünden Android ile çalışan telefon yada tablet bilgisayarınıza yüklediğiniz MX Player uygulamasını kullanmak için;

  1. Cihazınızın “Uygulamalar” bölümünden “MX Player” uygulamasını çalıştırın.
  2. Karşınıza çıkan “Klasörler” ekranındaki video dosyası tespit edilen klasörlerden birisne giriş yapmış olup video seyredebilirsiniz.
  3. Bir başka seçenek olarak; uygulama ekranının üst kısmındaki “arama” simgesine tıklayıp cihazınızdaki videolar içinde arama yaparak video seyredebilirsiniz.
  4. Üçüncü ve son seçenek olarak ise uygulamanın “Seçenekler” bölümünden “Ağ Akışı“na tıklayarak web üstündeki video adresini forma girerek video seyredebilirsiniz.

Not: MX Player’i varsayılan video oynatıcı olarak ayarladığınızda cihazınızın “Galeri” bölümündeki tüm videoları MX Player ile seyredebilirsiniz.

MX Player ücretli midir?

MX Player, Android işletim sistemi için geliştirilmiş parasız bir video oynatma uygulamasıdır. Sadece uygulama içinde sponsor reklamları bulunmaktadır..

MX Player’da filme altyazı ekleme nasıl yapılır?

MX Player uygulaması ile izlediğiniz film yada video dosyalarına altyazı eklemek için;

  1. Video oynatma ekranında (videoyu duraklatabilirsiniz) “Seçenekler” tuşuna basın.
  2. Oluşturulan menüdeki “Altyazı” seçeneğine tıklayıp “” seçeneğine tıklamalısınız.
  3. Karşınıza çıkan “Altyazı dosyası aç” penceresinden film için indirdiğiniz altyazı dosyasını bulmalısınız.

Not: MX Player uygulamasına yüklediğiniz altyazı dosyası çalışmıyorsa uygulamanın hangi altyazı dosyalarını desteklediğini inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu