Android Telefonda Fotoğraf Boyutu Küçültme Nasıl Yapılır?

Son güncelleme: 16 Eylül 2020

Telefonunuzdaki yüksek çözünürlüklü kamera ile çektiğiniz fotoğraflar konusunda yer sıkıntısı yaşıyorsanız Android telefonda fotoğraf boyutu küçültme uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Kaliteli bir görüntüye sahip olması için fotoğraf ve resim boyutlarının da epey yüksek olması gerekiyor. Pek çok konuda sorun yaratan bu durumu ortadan kaldırmak için uygulayabileceğiniz fotoğraf ve resim boyutu küçültme işlemini sizin için anlattık.

Telefonda fotoğraf ve resim boyutu küçültme işlemi yapmak için kullanabileceğiniz pek çok uygulama bulunuyor. Bunların arasında en iyi fotoğraf boyutu küçültme uygulamalarını biraraya getirdik.

Image Size App

Image Size App ile birlikte görsellerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yeniden boyutlandırma imkanına sahipsiniz. Ayrıca bununla kısıtlı kalmayarak boyutlandırdığınız görselin çıktı formatını da değiştirebiliyorsunuz. Ayrıca bu görüntüyü kaydedebilir, e-posta ile gönderebilir, yazdırabilir ya da alternatif ortamlarda paylaşabilirsiniz.

Photo Compress 2.0

Adından da anlayabileceğiniz gibi photo Compress 2.0, bir görüntüyü kalitesini etkilemeden sıkıştırmanıza olanak sunar. Bu hepimizin istediği bir şey değil mi? Uygulama, ayrıca bu sıkıştırma seviyesini – düşük, orta ya da yüksek olarak – seçmenize olanak sunar.

Photo and Picture Resizer

Photo and Picture Resizer için söyleyebileceğimiz tek şey, gerçekten hızlı olduğudur. Bu uygulama ile görüntüleri sıkıştırabilir ve tek adımla Facebook ya da Instagram gibi platformlarda paylaşabilirsiniz.

Resize Me

Resize Me ile birlikte tek tıkla fotoğraflarınızın ya da görüntülerinizin boyutunu sıkıştırabilirsiniz. Ayrıca aynı araçla görüntüleri kırpabilir, döndürebilir, duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz.

Pixlr Express

Pixlr Express neden piyasadaki en popüler fotoğraf düzenleme uygulamalarından birisi? Çünkü çok sayıda özelliği vardır ve altı yüzden fazla özel efekt sunar. Fotoğraflarınızın kontrastlığını ayarlayabilirsiniz, parlaklığını düzenleyebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak görselleri sıkıştırabileceğinizi de hatırlatalım.

Image Shrink Lite – Batch Resize

Fotoğraflarınızın genişliğini ve yüksekliğini dilediğiniz gibi değiştirebilmek istiyorsanız Image Shrink Lite tam olarak size göre. Geniş özelleştirme imkanları sunan bu uygulamaya göz atmayı unutmayın.

Image Shrink—Batch resize
Price: ₺12,99
Kaynak : https://www.tamindir.com/blog/android-icin-gorsel-boyutu-kucultme-programlari_61804/

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol