Telefonda Sahte Batarya Kullanmanın Tehlikeleri

Telefonda Sahte Batarya Kullanmanın Tehlikeleri

Orjinal pillerden daha ucuza edinilebilen sahte/çakma pillerin kullanılması size büyük zararlar verebilir. Telefonda sahte batarya kullanmanın tehlikeleri ve çakma bataryanın telefona zararları nelerdir öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Orjinal pilere para vermek istemeyenler piyasadaki taklit, çakma pillere yönelebiliyor. Böylelikle orjinal batarya ücretinin yarısı hatta daha azını ödeyerek telefonun batarya sorunu giderilebiliyor. ancak piyasadaki bu muadil/çakma pillerin elbetteki zararları var.

Yan sanayi olarak sunulan çakma bataryaları laptop yada telefonlarınızda kullandığınızda bunun verebileceği zararlarıda göz önüne almanız gerekmektedir.

Çoğu durumda, sahte ürünler belirlenen kalite standartlarını karşılayan güvenlik özelliklerine sahip değildir. Buna bağlı olarak bu ürünler kullanıldığında ya da şarj edildiğinde çeşitli sorunlara yol açabilir.

Telefonda Sahte Batarya Kullanmanın Tehlikeleri ve Zararları

1 Öncelikle muadil/çakma olarak satın alıp değiştirdiğiniz bataryanın eskisiyle aynı standartlarda olup olmadığından emin olmanız çok zor. Üzerindeki değerleride okumanız pekda bir anlam ifade etmiyor. Çünkü bu değerler çoğu zaman gerçekleri yansıtmamaktadır. Uyumlu olmayan batarya telefon tarafında kabul edilmeyip, telefonunuzun hızını yavaşlatmasına sebebiyet verebilir.

2 Yetkisiz yerlerde ve çakma bataryalarla yapılan değişimlerde eğer varsa telefonun su geçirmezlik özelliğide iptal olmaktadır.

3 Sahte/Çakma piller, orijinal pillerin geçtiği sıkı testlerden geçirilmemektedir. Buda alacağınız sahte pille beraber cihazın aşırı ısınmasını sağlamış ve hatta patlamasına davetiye çıkarmış oluyorsunuz. (Bakınız: Telefon bataryası nedne patlar?)

Yan sanayi batarya geç şarj olur çabuk biter. Orijinal bataryadan daha çok ısınır. Çabuk bozulur. Yani yan sanayi bataryanın tek artısı fiyatıdır.

Telefonların pil ömrü neredeyse tüm kullanıcıların ortak sorunu. Bazı ufak önlemler alarak telefonuzun şarjının daha uzun süre gitmesini sağlayabilirsiniz. Pilinize zarar vermeden telefonunuzun kullanım süresini uzatmak istiyorsanız, buradaki yazımızdaki önerilerimizi uygulayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap