1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. Telefondaki Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir ?

Telefondaki Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir ?

Android Telefondaki Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir ?

Android cihazlarınızda yazı font’unu kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Merak edenler için Telefondaki Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir yazımızda anlatacağız.

Tablet yada telefonunuzda yazı tipini değiştirerek cihazınıza farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Android cihazlarda bir launcher yükleyerek de bu işlemi yapabilmeniz mümkün. Buradaki yazımızda bulunan En iyi 20 Android Launcher Uygulaması ile telefonunuzun görünümünü farklılaştırabilir ve en az şarj yiyen launcher ve en hızlı launcherları kullanabilirsiniz.

Launcher yüklemeden Android yazı tipini değiştirmek isteyenler yazımıza okumaya devam edebilirler.

Android Telefondaki Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir ?

Cihazınızla birlikte yerleşik olarak gelen bazı yazı tipleri mevcuttur.Bazı android telefonların menüsü farklı olabilir ancak genel olarak Ayarlar > Ekran > Yazı Tipi yoluyla android yazı tipi değiştirebilirsiniz.

Android Telefondaki Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir ?

Yazı tipi menüsünde seçim yapabileceğiniz bir çok yazı tipi bulabilirsiniz. Eğer bu fontla sizi yeteri kadar tatmin etmediyse font değiştirme uygulamaları kullanabilirsiniz.

Ancak bir konuda da uyarmakta fayda var; cihazınızda yapacağınız bazı font değişiklikleri Türkçe karakterler ile tam uyum sağlayamayabileceğinden dolayı mesajlarınızı ve postalarınızı okurken zorlanabilirsiniz.

Sizler için 2 tane Android yazı tipi değiştirme uygulaması tavsiye edeceğiz. Bu yazı fontu değiştirme uygulamalarını root gerektirmeden kullanabilirsiniz.

HiFont – Cool Font Text Free

Eğer cihazınızın font seçeneklerini kişiselleştirmek ve özelleştirmek istiyorsanız, HiFont en iyi seçeneklerden bir tanesi. Yüzlerce özel olarak seçilmiş font bu uygulamada sizleri bekliyor.

iFont

İFont uygulaması yüzlerce farklı font ile telefonunuzu özelleştirmenizi de sağlar. Ayrıca uygulama içerisinde fontların önizlemelerini de ana sayfadan kontrol edebiliyorsunuz.

iFont (FlipFont)
iFont (FlipFont)
Developer: diyun
Price: Free
Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap