Mobil

Telefonlarda Adbirdie ve Adyourexchange Virüsü Nasıl Temizlenir?

0
(0)

Adbirdie virüsü modeminizin açığını kullanarak modeminizde dns oluşturur ve gösterilecek sayfaların arkasında reklam sayfaları çıkartabilir.

adbirdie virüsü ve adyourexchange virüsü sisteminize girdikten sonra 2 farklı şekilde çalışacaktır.

1. Java script destekli butonlara tıklandığında yeni sekme açılması,

2. Herhangi bir web sayfası içerisinde boş bir alanda gizli pencereler oluşturup tıklanıldığında reklam sayfaları yani yeni sekme ile reklam sayfası açılması

Telefonlardan adbirdie ve adyourexchange virüsünün temizlenmesi;

Android telefonlarda adbirdie virüsünün temizlenmesi ve adyourexchange virüsünün temizlenmesi bilgisayarlardan temizlenmesi ile farklıdır. (Telefonumda Virüs Var mı? Nasıl Anlarım?)

Eğer android telefonunuza bu virüs girdiyse uygulamaları kaldırmak ya da telefonu fabrika ayarlarına geri götürmek de işe yaramayacaktır çünkü bu virüs cihazınıza bulaştıktan sonra google hesabınızda güzel bir yer edinmektedir. (Android Telefon Format Atmadan Virüsten Nasıl Temizlenir?)

android telefondan adbirdie ve adyourexchange virüsünün temizlenmesi için yapılması gerekenler;

1) Telefonunuzun modem ile olan bağlantısını kopartın.

SD maid

2) Telefonunuza SD maid uygulaması yükleyin, farklı cleaner programları varsa kaldırın. Sd maid uygulaması ile telefonunuzun veritabanı hariç diğer tüm dosyalarını temizleyin.

3)Telefonunuzdan uygulamalara girin, tüm uygulamaları göster seçeneğine tıklayın kullandığınız tüm internet tarayıcılarının verilerini silin, chrome, internet, firefox ya da bir başka tarayıcı neyse hepsinin verilerini silin.

4) Android telefonunuzdan kablosuz ağlara ve Ağ yapılandırma ayarlarlarına girin, kablosuz ağ için yani wifi ağı için ayarlar bölümünde dns kısmına 4.2.2.4 ve 4.2.2.5 yazıp kaydedin. Telefonunuzu yeniden başlatın.

(eğer wifi kapalı olduğu için ayarlarını değiştiremiyorsanız telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra wifi açabilir ve modeme bağlanabilirsiniz, bağlandıktan sonra da dns için wifi ayarı yapabilirsiniz.)

NOT: Tüm bu işlemlerden önce modeminize bağlı diğer bilgisayarları ve telefonları tabletleri modeminiz ile bağlantısının koptuğundan emin olun.

Bu işlemleri tüm telefonlar ve tüm bilgisayarlar için ayrı ayrı yaparsanız adbirdie ve adyourexchange virüslerini kaldırmayı başarabilirsiniz.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

TeknolojiDolabı'ndan ayrılmak üzeresiniz.

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.