Telefonlarımızın Bataryasını Bitiren, Performansını Öldüren Sosyal Medya Uygulamaları

Telefonlarımızın Bataryasını Bitiren, Performansını Öldüren Sosyal Medya Uygulamaları

Telefonlarımızda ne kadar sosyal medya uygulaması varsa o kadar yavaşlıyor ve pil ömrü harcıyoruz. Yılın son çeyreğinde yapılan son araştırma, akıllı telefonlarda kullanıcıların şikayet ettikleri performans ve pil ömrü sıkıntılarının hemen hepsinin sosyal medya yazılımlarından kaynaklandığını işaret ediyor.

AVG AntiVirus & AVG Cleaner uygulamalarının topladığı verilere dayandırılarak yapılan araştırma ABD, İngiltere, Avustralya ve Asya ülkelerinden gelen verilere dayandırılarak derlenmiş. Araştırmaya göre son model akıllı telefonlarda bile sosyal medya uygulamalarının telefon bataryalarını yüzde 7 ile 12 oranında daha hızlı tükettiği, performanslarını da yüzde 10 oranında düşürdüğü tespit edilmiş.

Hangi uygulamalar performans düşürüyor ve pil tüketiyor

Yapılan araştırma 4 farklı başlık altında birleştirilmiş: Performans, Veri Trafiği, Batarya Ömrü ve Bellek Kullanımı başlıklarının altına da hangi uygulamaların hangi kategoride telefonları yorduğu eklenmiş. Aşağıdaki tablo kullanıcılar tarafından servise açılan uygulamaların hangilerinin telefondaki kaynakları en çok tükettiğini listeliyor. Her kategoride farklı uygulamaların oldukça farklı etkileri olduğu görülüyor.

tablo-1_1

1 2Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu