Telefonu Kulaklık Modundan Çıkarma

Telefonu Kulaklık Modundan Çıkarma

Telefondan kulaklığı çıkardığınız halde kulaklık modu kapanmıyor ve bu yüzden telefon görüşmelerinizi ahizeden yapamıyorsanız telefonu kulaklık modundan çıkarma nasıl yapılır yazımızda ele alacağız.

Telefonumuza bir kulaklığı taktığımızda üst tarafta bulunan bildirim çubuğunda “Kulaklık işareti” belirir. Bu kulaklığın aktif olduğu anlamına gelmektedir. Bazı durumlarda kulaklık takılı olmamasına rağmen kulaklık takılı veya tam tersi kulaklık takılı olmasına rağmen takılı değilmiş gibi uyarılar görebilirsiniz.

Telefonu Kulaklık Modundan Çıkarma

Genellikle sıvı teması, tozlanma ve düşme gibi durumlarda bu sorun ortaya çıkar. Bu sorun yüzünden telefonla hoparlörden konuşmak zorunda kalırız veya kulaklık takılı bir şekilde konuşmaya devam etmek zorunda kalırız.

Telefonu kulaklık modundan çıkarmak için aşağıdaki çözüm önerilerimizi deneyebilirsiniz.

Telefonu Kulaklık Modundan Çıkarma

İşe ilk olarak kulaklık girişini temizlemekle başlayın.

Telefonu sürekli cebimize koyduğumuz için, cebimizdeki yoz veya parcacıklar zamanla kulaklık girişini doldurabilir. Telefonun kulaklık jakını kürdan yardımıyla titiz bir şekilde temizleyin ve her temizlemeden sonra girişi sert bir şekilde üfleyin.

2.ci olarak farklı bir kulaklık takarak tekrar deneyin.

Kulaklığınızda sorun olup olmadığını anlamak için farklı bir kulaklık takarak telefonunuzu test edin. Kulaklığınızın girişinde bir sorun varsa, telefonunuza da zarar verebilir.

Telefon suyla temas etmiş olabilir!

Bildiğiniz üzere günümüzdeki birçok telefonda IP 68 sertifikası bulunmamaktadır. Yani suya ve toza karşı dayanıklı olmayan telefonlarda bu sorun ile karşılaşmak çok kolaydır.

Eğer sıvı teması sonrası sorun yaşadıysanız, fön makinası ile kulaklık girişine biraz sıcak hava üfleterek kurutun. Fön makinası yerine kulak temizlemek için kullanılan pamuklu çubuk ilede kurulayabilirsiniz.

Telefonunuzun ana kartında bir problem meydana gelmiş olabilir.

Telefonunuzun anakrtında bir sıkıntı meydana gelmiş olabilir. Bunun için telefonunuzu servise götürmeniz gerekiyor.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol