Telefonum Neden Çok Isınıyor ? Ne Yapmalıyım?

Telefonum Neden Çok Isınıyor ? Ne Yapmalıyım?

telefon-isinmasi1

Akıllı cep telefon sahibi olmayan kimse neredeyse yok ! Kullanıcıların yaşadığı en büyük sorunlardan biri telefonun ısınma sorunu ! Peki cep telefonları neden çok ısınıyor…

Cep telefonları ne kadar çok gelişirse gelişsin bazı sorunlar hala çözülebilmiş değil. Bu sorunlardan biri de telefonun ısınma sorunu!

Bunlardan ilki işlemci ve donanımların devamlı çalışmasından dolayı kaynaklanan ısınmalar dır. Yüksek işlemci gücü gerektiren bazı uygulamalar devamlı çalışıyorsa aşırı ısınma oluşabiliyor.

Buna ek olarak telefonunuz şarjda takılıyken de ısınabilir. Bu normal bir durumdur.

Telefonunuzun Isınmaması için Neler Yapabilirsiniz ?

1. Orjinal şarj aleti kullanmalısınız ve bunun dışında ki cihazlarla telefonunuzu şarj etmemelisiniz. Bu şekilde telefonun pil ömrü uzayacaktır.

2. Telefonu korumak için kullandığınız kılıflar eğer çok kapalı ise telefon hava alamadığı için aşırı ısınma meydana gelecektir.

3. Her zaman açık olan Wifi niz kapsama alanı içerisinde olmadığında telefonunuz aşırı ısınacaktır.

4. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre telefon bataryalarının ömrü 1 yıl olarak belirtilmektedir. Bataryanızı ölçtürerek ne kadar sağlıklı olduğunu öğrenebilir siniz.

5. Telefonu sıcak ortamlarda bırakmamak telefonunuzun ısınmaması için iyi bir yol olabilir.

6.Telefonunuzu güneş gören yerlerde bırakmayın.

7. Telefon şarjda takılı iken kullanmamaya özen gösterin.

Telefonunuzda bir sorun meydana geldiğinde uzman kişilerce yapılmalıdır. Uzman olmayan kişilerin tamir ettiği telefonlarda yine ısınma sorunu meydana gelebilir.

Yine telefonunuzda bir parça değişmesi gerekirse kesinlikle yan sanayi parçaları ile değiştirilmesine izin vermeyin. Böyle bir sorun olması durumunda orjinal parçalar ile değişim yapılmalıdır.

“Oyun oynandığı sırada telefonun ısınması bir çok kişi tarafından yaşanmaktadır. Bu gayet normal bir durumdur çünkü oyun oynanmaya başlandığı anda telefonda işlemci ve ekran kartı oyunun özelliklerine göre bir performansla çalışmaya başlar. Bununla beraber telefon ısınabilir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.