Telefonun Çalışır Haldeyken Ekrana Görüntü Gelmemesi Sorunu ve Çözümü

Telefonun Çalışır Haldeyken Ekrana Görüntü Gelmemesi Sorunu ve Çözümü

Telefonlar insanların hayatını kolaylaştıran cihazlar arasında önemli bir yere sahiptir. Hayatımızı kolaylaştıran teknolojik ürünlerin sağladığı yararlar bir hayli fazladır. Teknolojinin gelişmesiyle her geçen gün yeni ürünler tasarlanmaktadır. Cep telefonu pazarındaki ürünlere yetişmekte bazen zorlanıldığı da söylenilebilir. Telefonların kullanım alanları geniş olsa da bazı problemlerin olduğunu söylemek mümkündür.

İşi tamamlamak üzereyken telefonların şarjı bitebilir ya da ekrandaki görüntü kaybolabilir. Bu durum canınızı sıkabilir ve artık sizi rahatsız ediyor olabilir. Telefonuz için yaptığınız yanlış uygulamalar, cihazın ekranında problem yaşanmasına neden olmuş olabilir. Bunun dışında problem, çeşitli nedenlerden ötürü de kaynaklanabilir. Telefonun çalışır haldeyken neden bu kadar bu şekilde sorun çıkardığını araştıran kullanıcılara bazı önerilerde bulunmak mümkündür. Ancak ilk öneri cihazınızı garanti belgesiyle birlikte servise iletmeniz yönünde olacaktır.

Servis desteği ile uzmanlarca sorunun kaynağı tespit edilebilir. Kısa sürede sorun çözüme kavuşturulabilir. Telefonunuzun garanti belgesi yoksa ya da telefonunuzun garanti süresi dolduysa, belirtilenleri dikkate alarak telefonunuzun ekrana görüntü gelmemesi sorununu ayarlayabilirsiniz.

Ekrana Görüntü Gelmemesi Sorunu Ekran Kartından Kaynaklanıyorsa Probleme Çözüm Önerileri

Ekrana görüntü gelmemesinin çeşitli nedeni olabilir. Ekrana görüntü gelmemesi sorununun kaynağı ekran kartı ile alakalı olabilir. Ekran kartı çıkmış ya da oynamış olabilir. Ekran kartında meydana gelecek en ufak problem ekrana görüntü gelmesini engeller. Ekran kartının dijital çıkışında bozulma olması durumunda görüntü alamayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda analog bağlantıda cihazın görüntü verip vermediği kontrol edilebilir.

Bu durumu kontrol edebilmeniz için monitöre analog olarak bağlanarak sistemi test etmeniz gerekir. Ekran görüntüsünü çıkarıp yeniden taktıktan sonra sorun düzelmediyse diğer önerileri deneyebilirsiniz.

Bilgisayarlara Ekran Gelmeme Sorunu İçin HDD Değiştirilmesi

Bilgisayar çalışır haldeyken ekrana görüntü gelmemesi sorunu HDD ile alakalı olabilir. HDD sorununun bilgisayarlarda çok sayıda probleme neden olduğu söylenmektedir.

Bilgisayarın açık olduğu durumlarda kilitlenmesi probleminin ve ekrana görüntü gelmemesi probleminin bu sorundan kaynaklanacağı düşünülmektedir. Bu durumu çözmek adına HDD’yi değiştirmeniz önerilebilir.

Bilgisayarlara Ekran Gelmemesi Sorunu İçin RAM Yuvasını Değiştirilmesi

Bilgisayar çalışır haldeyken ekrana görüntü gelmemesi sorunu RAM yuva girişi ile alakalı olabilir. RAM yuva girişinde çıkacak sorunun bu probleme neden olabileceği düşünülmektedir. Tüm bu aşamaların uygulanmasına rağmen ekrana görüntü gelmemesi durumu devam ediyorsa, sorunun bağlantı kablolarından kaynaklanmış olabileceği düşünülmektedir. Bağlantı kablolarını kontrol ederek ekranı kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca monitörü kontrol ederek de sorunun kaynağını tespit edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu