Mobil

Telefonunuz Android Nougat Güncellemesi Ne Zaman Alacak ?

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Telefonunuz Android Nougat Güncellemesi Ne Zaman Alacak ? Telefonunuza Android Nougat Güncellemesi gelecek mi ?

Merkezi yeniden tasarlanmış bildirimler, çoklu pencere modu, pil gücü iyileştirmeleri ve çok daha fazlası gibi yeni özellikler içeren Android Nougat daha fazla cihaza geliyor. Android 7.0 Nougat Özellikleri‘ne bu yazımızda detaylı olarak değinmiştik.

Telefonunuz Android Nougat Güncellemesi Ne Zaman Alacak ?

Google’ın İşletim Sistemi Android Nougat’ın en yeni sürümünün bazı ileri teknoloji cihazlarda kullanıma sunulmaya başlandı. Peki sizin Telefonunuz Android Nougat Güncellemesi Ne Zaman Alacak ?

Nexus Cihazlar Android Nougat Güncellemesi Ne Zaman Alacak )

Nexus serisi telefonlar ülkemizde çok kullanılmıyorlar. Ancak şunu söyleyeyim Nexus 5X ve Nexus 6P telefonlar bir süre önce Android Nougat 7.x işletim sistemlerine güncellendiler.

Nexus 6 cihazlar da Şubat ayının başında Android Nougat 7.1.1 güncellemesi alacaklar. Bu bilgiler ışığında Nexus 5 ve Nexus 7 2013 modellerin güncelleme almayacakları anlaşılıyor.

Samsung Cihazlar Android Nougat Güncellemesi Ne Zaman Alacak

Söz konusu marka Samsung olunca odada bir fil var demektir. Çünkü o kadar çok Samsung modeli var ki, ne zaman ne olabileceğini ancak elimizdeki cihaza dokunarak kestirebiliyoruz.

Samsung kimsenin beklemediği cihazları güncelleyerek en gerekli cihazları bir köşeye atabildiğinden hakkında çok kesin konuşmak yanlış olabiliyor. Ancak şunu biliyoruz ki, Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge beta periyodundan sonra Android Nougat 7.x sürümlerine giden kapıyı arayacaklar. Bunu da Ocak ayında yapacaklar.

S7 ailesinin yanı sıra, Samsung Galaxy Note 5’deAndroid Nougat 7 işletim sistemine güncellenecek. Onun hemen ardından Galaxy S6, Galaxy S6 edge ve Galaxy S6 edge+ Android Nougat 7 güncellemesi alacak telefonlar olacaklar. Kesin tarih yok ancak bu durum Şubat sonunu bulacak.

LG Telefonlar Android Nougat Güncellemesi Ne Zaman Alacak

LG V20 zaten Ekim ayında piyasaya çıktığında Android Nougat 7.0 taşıyordu. LG G5’de Kasım ayında güncellenmişti. LG G4 ise… Durun o listede yok. Şakaydı. LG V10 ve LG G4 için bir güncelleme olup olmayacağı çok net değil. Hatta doğrusunu söylemek gerekirse, hiç net değil.

HTC Telefonlar Android Nougat Güncellemesi Ne Zaman Alacak

HTC 10, HTC One A9 ve HTC One M9 cihazların bu yıl Android Nougat 7.x sürümleri göreceklerini HTC resmen açıklamıştı. Böylelikle bu telefonlar alacakları güncellemelerle sahiplerini bir yıl daha idare edebilecekler.

HTC 10 Android Nougat 7.0’a 2016 Kasım ayında geçerek One M9 için kapıyı açmıştı. Bu cihazında önümüzdeki birkaç ay içerisinde güncellenmesi bekleniyor. HTC A9’un da bu sırayla hemen ardından güncelleneceği söyleniyor. Ancak maalesef HTC One M8 için müjdeli haber yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu