Telefonunuzu satmadan önce dikkat etmeniz gerekenler

Telefonunuzu satmadan önce dikkat etmeniz gerekenler

Telefonunuzu ya da tabletinizi satmaya mı karar verdiniz? Tüm özel verilerinizin telefonunuzu alacak kişinin eline geçmemesi için ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? İşte şimdi cihazınızı satmadan önce nasıl temizleyeceğinizi ve yepyeni bir cihaz haline getirebileceğinizi anlatacağız.

Cihazınızı kime satarsanız satın, içindeki bilgileri güvenliğiniz ve özel hayatınız açısından her zaman silmelisiniz. Tüm verileri silmek için birkaç yol mevcut.

Veri ve harici hafıza

SIM kartınızı unutmayın: Birçok insan cihazlarının içerisinde küçük bir çip olduğunu çoğu zaman unutabiliyorlar. Onsuz tüm rehberiniz ve kişiler bilgileriniz kaybolabilir. O yüzden satmadan mutlaka kontrol edin.

SD kartınızı çıkarın: Muhtemelen telefonunuzun hafızasını genişletmek için bir SD kart kullanıyorsunuz. Yeni bir telefon almak istiyorsanız, mutlaka telefonunuzdaki SD kartı çıkartın. Bunun için Ayarlar’a gidin, Hafıza üzerinden Depolama (isim farklı cihazlarda değişebilir) bölümünü seçin ve SD kartının bağlantısını kesi işaretleyin.

SD kartınızı temizleyin: Eğer telefonunuzu SD kart dahili veriyorsanız, öncelikle SD kartınızda bulunan tüm verileri silmelisiniz. Bu aslında çok kolay. Bunu yine Ayarlar üzerinde Depolama bölümüne ulaşarak yapabilirsiniz. Burada SD kartınıza format atma seçeneğini bulup işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?