Torrent ile nasıl dosya indirilir?

Torrent ile nasıl dosya indirilir?

Giderek artan kaynaklarla birlikte Torrent internet üzerinden dosya indirenlerin yeni tercihi. Üstelik Torrent kaynaklarında kullanıcıların paylaştığı yasal dosyalar da bulunuyor. Peki Torrent ile nasıl dosya indirilir?

Ama klasik dosya indirme programlarına kıyasla biraz daha karışık ve farklı yapısı nedeniyle Torrent’i herkes kolay kolay kullanamıyor. Peki Torrent’te nasıl dosya indrileceğini öğrenip dijital dünyanın yeni bir yüzünü daha görmek ister misiniz? İşte Torrent ile nasıl dosya indirilir rehberimiz.

Torrent ile nasıl dosya indirilir?

Piyasada birçok Torrent indirme programı bulunuyor ancak bizim tavsiyemiz basit ve hızlı kullanımıyla UTorrent. Programa bu adresten ulaşabilirsiniz.

Torrent ile nasıl dosya indirilir?

1 Torrent yüklemek için ilk önce içerik paylaşan sitelerden aradığınız konuya ait özel dosyaları bulmanız gerekiyor. Normalde atık dosyası gibi gözüken bu yönlendirici dosyalar olmadan Torrent‘den herhangibir şey indiremezsiniz.

Torrent ile nasıl dosya indirilir?

Fotoğrafta örnek bir Torrent dosyasını sizlere gösteriyoruz. Tek yapmanız gereken bu dosyaya çift tıklamak ya da Torrent’in içine sürüklemek.

2 Bir önceki adım sizi, dosyaları seçeceğiniz yeni bir menüye yönlendirecek. Bu menüden ilk önce dosyaları kaydetmek istediğiniz sabit diskinizi seçin. Save as kısmından yapacağınız değişikliğin disk ve dosya boyutuna uygun olduğuna dikkat edin.

Torrent ile nasıl dosya indirilir?

3 Torrent paketinin içindeki her dosyayı indirmek zorunda değilsiniz. Bu yüzden name yazan kısımdan istediğiniz dosyaları seçerek onları indirmeye başlayabilirsiniz. Gerekli ayarları yaptıktan sonra ok tuşuna basarak indirme işlemini başlattın.

4 Dosyayı indirirken en çokdikkat etmeniz gereken konu, Torrent’in kullandığı internet kaynakları olmalı. Eğer siz ayar yapmazsanız Torrent her dosyayı en hızlı şekilde indirir ve paylaşır.

Torrent ile nasıl dosya indirilir?

5 Sınırlama getirmek için, dosyanın üzerine sağ tıklayın. Buradan bandwidth ayarlarına ulaşın. karşınıza, set download limit ve set upload limit konusunda iki ayar gelecek.

Eğer Torrent kullanırken internetteki işlerinize devam edeceksiniz yapmanız gereken bu iki ayarı kısmak olmalı. Böylece Torrent tüm internet kaynaklarınızı tüketmez.

Umarım torrentden nasıl dosya indirilir hakkında kafanızda bir soru işareti kalmamıştır.

Kaynak arıyorsanız en iyi torrent siteleri için buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.