1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. TTnet Zyxel Wifi Şifresi Değiştirme

TTnet Zyxel Wifi Şifresi Değiştirme

ttnet-zyxel-wifi-sifresi-degistirme-nasil-yapilir

TTNET ZyXEL Wifi şifresi değiştirme yazımızda internet bağlattığınızda size verilen ZyXEL modemlerde kolay erişebileceğiniz bir wifi şifresi nasıl oluşturulur anlatacağız.

WiFi şifresi, ilk kurulumda modemin arkasında yazan şifre olarak ayarlıdır.  Kablosuz internet güvenliğinizi sağlamak için internet operatörünüz tarafından verilen Kablosuz ağ adı ve şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir. Wi-Fi şifresi internet ağınıza kötü niyetli kişilerin sızmaması için ve kota gibi konularda sürprizlerle karşılaşmamanız için önem taşıyor.

TTNET ZyXEL Wifi Şifresi Değiştirme

Eğer TTNET’in ZyXEL modemini kullanıyorsanız ve Wifi şifresini değiştirmek istiyorsanız anlatımı dikkatle takip edin.

  • İlk olarak İnternet sekmesinin (Google Chrome, Mozilla Firefox, İnternet Explorer) adres satırına http://192.168.1.1/ yazıp ”Enter”layın.
  • Karşınıza çıkan ekranda ”Kullanıcı Adı” kısmına ”admin” yazarken ”Şifre” kısmına ”ttnet” yazıyoruz ve ‘‘Oturum Aç” diyoruz.

TTNET ZyXEL Wifi Şifresi Değiştirme-1

  • Giriş yaptıktan sonra Alt bölümde bulunan menülerden ”Ağ Ayarı” kısmına gelip çıkan menülerden ”Kablosuz” u tıklayın.

TTNET ZyXEL Wifi Şifresi Değiştirme-2

  • Karşınıza alttaki resimdeki gibi bir ekran gelir. Burada sayfayı biraz alta kaydırdıktan sonra resimde kare içine aldığım kısımda bulunan ”Otomatik olarak şifre oluştur” yazısının yanındaki tik işaretini kaldırın. ve altta bulunan ”Şifre” kısmına kendi belirlediğiniz şifreyi girin.

TTNET ZyXEL Wifi Şifresi Değiştirme-3

Eğer modeminizin kablosuz özelliğini devre dışı bırakmak istiyorsanız aynı sayfadaki Aktif Kablosuz LAN bölümündeki işareti mouse ile üzerine tıklayarak temizleyiniz. Uygula butonuna tıkladığınızda modeminiz üzerindeki WLAN ışığı sönecek ve modeminiz kablosuz yayın yapmayacaktır.

Wi fi sinyalini güçlendirmek kusursuzca internete bağlanmak için önemli bir noktadır. Kablosuz modeminizden en güçlü sinyali almak veya Wi-Fi kapsamınızı genişletmek, optimize etmek ve internet hızınızı arttırmak için buradaki ipuçlarını inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap

] }

Yorum Yap