Tüm zamanların en ünlü 10 Hacker’ı Şimdi Ne Yapıyor ?

Tüm zamanların en ünlü 10 Hacker'ı Şimdi Ne Yapıyor ?

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Bu yazımızda gelmiş geçmiş en iyi hackerlerı ve şimdilerde neler yaptıklarını derledik. Bir zamanlar fırtına gibi esen bu hackerlae şimdilerde neler yapıyorlar ve  hangi meslekleri icra ediyorlar. Tüm zamanların en ünlü 10 Hacker’ı Şimdi Ne Yapıyor yazımıza hoşgeldiniz!

Hacker kelimesi başlarda programlama konusunda çok iyi kişi anlamında için kullanılırdı. Günümüzde ise  bu terim bir bilgisayardaki güvenlik açıklarından yararlanarak o bilgisayara izinsiz giriş yapan şahıslar için kullanılıyor.

Bilişim dünyasının korkulu rüyası olan hackerlar, aslında zekalarıyla tüm dünya çapında isimlerini duyurmayı başarmışlardır. Kimine göre hobi kimine göre amaç kimine göre de sadece eğlence için yapılan hackerlık bir meslekten çok yetenek temalı bir aktivitedir.

Hackerlar aralarında 3’e ayrılıyorlar. İyi huylu olanlara “beyaz şapkalılar” adı veriliyor ve bilgisayar, ağ güvenliğini artırmak için çalışıyorlar Sadece eğlence için çalışanlara da “gri şapkalılar” adı veriliyor. Fakat kötü niyetli olanları, “siyah şapkalılar” olarak anılıyorlar. Gelmiş geçmiş en iyi hackerları sizler için listeledik!

Tüm zamanların en ünlü 10 Hacker’ı Şimdi Ne Yapıyor ?

Galerideki resimlerin üzerine tıklayarak kişi hakkındaki geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol