Turkcell, Vodafone, Türk Telekom Numara Taşıma Nasıl Yapılır ?

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom Numara Taşıma Nasıl Yapılır ?

Bu yazımızda operatörler arası Turkcell, Vodafone, Türk Telekom numara taşıma nasıl yapılır, numara taşıma kaç gün sürer, numara taşıyabilmek için gerekli şartlar neledir anlatacağız.

Hattınızdan memnun değilseniz, istediğiniz operatöre çeşitli avantajlar ile birlikte ücretsiz olarak numaranızı taşıyarak numara taşıma işinizi birkaç günde halledebilirsiniz.

Numara Taşıma Şartları

1 Taşımak istediğiniz numaranın sizin adınıza olması gerekmektedir. TC Kimlik No ile kontrol edilmektedir.

2 Taşımak istediğiniz numaranın en az son 3 aydır eski operatörde bulunması gerekmektedir.

Numara taşıma (Churn) işlemleri için herhangi bir koşul veya şart aranmaksızın abone dilediği kadar numara taşıma işlemini ücretsiz olarak yapabilir.

Abone eğer faturasız hat kullanıyor ve aynı firma içerisinde faturalıya geçecekse Churn (Numara Taşıma) sayılmaz. Tarife ve paket değişikliği olarak adlandırılır. Abone kullanmakta olduğu faturasız hattını bir başka firmanın faturalı hattına geçirecekse bu sefer Numara taşıma olarak adlandırılır.

Numara Taşıma Kaç Gün Sürer ?

Bayi üzerinden yapacağınız numara taşıma işlemlerinde size aynı gün hattınız verilmektedir. Ancak verilen hattın aktif olması genellikle 3 gün sürmektedir. Yeni operatörünüzde hattınız aktif olmadan eski operatörünüzün hattı kapanmamaktadır. Yani bu 3 günlük bekleme süresinde hattınız aktif kalacaktır. Online başvuru işlemlerinde kurye gelip gitmesi gibi durumlar söz konusu olduğu için numara taşıma işlemi 4 gün sürmektedir.

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom Numara Taşıma Nasıl Yapılır ?

Turkcell Numara Taşıma

Numaranızı farklı bir operatörden Turkcell’e taşımak istediğiniz zamanlarda, ilinizde size bulunan en yakın Turkcell İletişim Merkezine giderek, işlem başlatabilirsiniz.

Bu işlem için, hat sahibinin kimliğiyle birlikte TİM ‘lere ulaşması yeterli olacaktır. Ardından sizlere doldurmanız için verilecek bir forum ve kimlik fotokopinizle birlikte başvuruda bulunabilirsiniz. Ardından geçecek 3 ila 5 gün içerisinde bilgi mesajı gelmesinin ardından, sizlere verilen yeni hattınızı takarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Türk Telekom Numara Taşıma

Turkcell veya Vodafone ‘dan numarasını Türk Telekom’a taşımak isteyenler, Türk Telekom İletişim Merkezlerine başvuru yapmaları gerekmektedir. Şubeye gittikten sonra, kimlik fotokopinizle birlikte sizlerden aldıkları bilgilerle birlikte dolduracakları forumla beraber başvurunuz alınırken, sizlere yeni bir Türk Telekom hat verilecektir. Ancak size bilgi mesajı gelmeden hattınız açılmayacaktır.

Belli şartları yerine getirmeniz halinde, numara taşıma işleminizi kısa bir süre içerisinde tamamlayabilir, yeni operatörünüze geçerek istediğiniz tarifeden yararlanabilirsiniz. Geçiş işlemleri süresi 3 ile 5 gün içerisinde gerçekleşir.

Vodafone Numara Taşıma

Birincisi klasik olarak şubelere giderek, sizlerden istenilen bilgileri ve evrakları tamamlamanızla birlikte gerçekleştireceğiniz taşıma yöntemi olacaktır. Farklı olarak, Vodafone rekabet ortamında üst sıralara gelmek için, internet sitesinden yapacağınız başvuruyla birlikte, evinize veya iş yerinize kadar gönderdiği ekipleriyle birlikte, sorunsuzca taşıma işlemi gerçekleştirmenizi sağlıyor.

Online olarak dolduracağınız forum ve vereceğiniz numarayla birlikte, sizlere ulaşacak çalışanların bulunduğunuz yere gelerek başvurunuzu almaları sonucunda, yeni hattınızı birkaç gün içerisinde kullanmaya başlayabilirisiniz.

Numara Taşıma Sorgulaması

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun sayfasından Numara Taşıma Sorgulaması yapabilirsiniz. Sorgulama için tıklayın.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap