Türkiye’den Netflix’e Nasıl Abone Olunur?

Türkiye’den Netflix’e Nasıl Abone Olunur?

Netflix Televizyondan nasıl izlenir

Netflix’in Amerika’da ve dünyanın dört bir aynında son derece popüler olmasının nedenlerinden biri zengin film ve dizi arşivine sahip olmasıdır. Ayrıca, tüm içeriği -eğer mevcutsa- HD görüntü kalitesinde sunması, popüler TV dizilerini istediğiniz zaman izleme imkanı vermesi Netflix’in tercih edilme nedenlerindendir.

Netflix servisine aylık 7,99$ ödeyerek abone olabilir ve tüm dizi ve sinema filmlerini bir cihazdan (televizyon, tablet, bilgisayar, konsol vs.) izleyebilirsiniz. Dilerseniz aylık 8,99$ ödeyerek eşzamanlı olarak 2 cihazdan birden Netflix içeriğini izleyebilir ve HD yayını olan dizi ve filmleri HD kalitesinde izleyebilirsiniz. Her ay 11,99$ ödemeyi tercih ederseniz Ultra HD yayını olan dizi ve sinema filmlerini eşzamanlı olarak 4 cihazda birden izleyebilirsiniz. (arkadaşlarınız veya tanıdıklarınızla ortak Netflix hesabı açıp aylık ücreti 2,3 veya 4’e bölebilirsiniz. Şişşşt! aramızda…;) ADSL aboneliğini komşularıyla paylaşan nesil için bu fikir pek yabancı gelmeyecektir. )

Netflix hesabı açmak için gerekenler:

1. Netflix’in hizmet verdiği ülkelerden alınmış kredi kartı veya PayPal adresi ve posta adresi.

2. Netflix servisine erişim sağlamanızı sağlayacak DNS veya VPN servisi

3. Kotasız ve hızlı internet bağlantısı. (Bu yazıda yukarıdaki iki seçenek için bilgiler bulacaksınız ancak Türkiye’de kotasız ve hızlı internet bağlantısı bulma konusunda yardımcı olamayacağım)

Sanal Kredi Kartı: EntroPay

EntroPay, Türkiye’deki bankaların internet bankacılığı sitelerinden oluşturabildiğimiz sanal kredi kartı hizmetinin yurtdışı benzeridir. Visa altyapısını kullanarak size Amerika’da sanal bir kredi kartı oluşturma imkanı verir. Entropay hesabı açmak ve sanal kredi kartı oluşturmak için www.entropay.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hesabınızı açıp onayladıktan sonra, sağ üstteki Create A Virtual Card butonuna basarak sanal kredi kartınızı oluşturabilirsiniz. Kredi kartınızı oluşturduktan sonra kart yükleme yapmanız gerekiyor. En düşük 5$ yükleme yapabilirsiniz ve EntroPay geçerli kredi kartınızdan yapacağınız yüklemelerden %4,95 komisyon alıyor. (5$ için 0,25$) Banka havalesi ile %3,95 komisyon ödeyerek de yükleme yapabilirsiniz ancak bu durumda yüklediğiniz paranın hesaba yansıması bir kaç günü bulacaktır. Bir kaç Cent için o kadar beklemeye değer mi?

Burada ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum. Eğer Netflix hesabınızı oluşturduğunuz bu sanal kart ile denemek (ve 1 ay sonra kullanmaya devam edebilmek için) kartınıza en az 8$ (+ komisyon) yüklemeniz gerekiyor. Netflix bu tutarı ilk ay kartınızdan çekmiyor ancak provizyon alabilmek için denemek istediğiniz paketin aylık ücreti kadar tutarın kartta olması gerekiyor. Eğer EntroPay hesabını sadece Netflix’i denemek için oluşturacaksanız ve daha sonra kullanmayı düşünmüyorsanız sadece 5,25$ ödeyerek PayPal Amerika hesabı oluşturabilirsiniz.

PayPal Amerika hesabı oluşturma

Netflix’e PayPal hesabınız ile abone olmak ve 1 ay boyunca denemek isterseniz PayPal hesabınızın Amerika’dan açılması gerekiyor. (Daha doğrusu Amerika’da geçerli bir kredi kartı ile hesabınızın onaylanması gerekiyor). Amerika’dan onaylı bir kredi kartı ile PayPal hesabı açmak için öncelikle www.paypal.com/en/ adresini ziyaret etmeniz gerekiyor. Sign-up butonuna bastıktan sonra e-posta adresinizi girip parola belirlemelisiniz. Daha sonra ekrana gelen formu doldurmak için www.fakeusaaddress.com sitesindeki adres bilgilerini kullanabilirsiniz. Son olarak EntroPay kredi kartınızı oluşturduğunuz bu hesaba bağlamalısınız (Link Credit Card).

Netflix’e abone olma

Netflix’e Türkiye’den abone olabilmek için bir DNS veya VPN hizmetine ihiyacınız var. Ne yazık ki Netflix Google DNS, OpenDNS ve benzeri DNS servislerini blokladığı için bu servisleri kullanarak Netflix’e erişim sağlayamıyorsunuz. Netflix.com sitesine erişim sağlayabilmek için Google Chrome, Mozilla Firefox ve Opera tarayıcıları için Zenmate eklentisini kullanmanızı öneririm. Bilgisayarınızda TunnelBear, HotspotShield gibi VPN hizmetleri kuruluysa Amerika sunucularını aktif hale getirerek de bağlanabilirsiniz. Eğer herhangi bir VPN hizmeti kullanmıyorsanız, OpenVPN, Unblock-Us, veya Hola‘yı deneyebilirsiniz.

Netflix’e abone olup 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm içeriği izleyebilirsiniz. 1 aylık süre için Netflix sizden herhangi bir ücret almıyor ancak 30. gün aboneliğinizi iptal etmezseniz, ücretli Netflix abonesi oluyorsunuz ve seçtiğiniz paketin ücretini ödemeniz gerekiyor. (Netflix’i 1 ay boyunca denemek ücretsiz ancak EntroPay sanal karta yatırdığınız paranın (5$) ve VPN için ödeyeceğiniz ücretin Netflix aboneliği ile ilgisi yok)

Neden Netflix?

Netflix’e abone olmak (ve hatta denemek) için neden ücret ödeyeyim diye düşünüyorsanız muhtemelen sinema filmlerini korsan olarak indirip izleyen büyük yüzdenin içindesiniz. Netflix’te sunulan dizilerin tamamını diziler Amerika’da yayınlandıktan 4-5 saat sonra internetten indirebilirsiniz. Filmleri Bluray veya DVD’leri dünyanın herhangi bir ülkesinde satışa çıktıktan 1-2 gün sonra internette bulup indirebilmeniz de mümkün. Ancak bu yöntem yasal değil.

Netflix’in kullanım koşullarına göre yurt dışından Netflix hizmetlerine erişmek de kurallara aykırı. Ancak, Netflix, torrent veya forum sitelerinden film aramaktan çok daha pratik. Video ve ses kalitesinden ödün vermeden izleme imkanınız var ve neyi, ne zaman izlemek isterseniz o zaman izleyebiliyorsunuz.

İçeriklerin Türkçe altyazıları olmadığı için dizi ve filmleri Netflix üzerinden izlemek İngilizce bilmeyenler için daha da anlamsız hale gelse de sayısız film, dizi ve belgesele dilediğiniz zaman erişebilme imkanınız olduğunu da gözardı etmemek gerekir…

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.