Twitter Hesap Silme Nasıl Yapılır ?

Twitter Hesap Silme Nasıl Yapılır ?

Bu yazımızda Twitter hesabını devredışı bırakma, kalıcı olarak Twitter hesap silme nasıl yapılır anlatarak twitter hesap silme linkini paylaşacağız.

Twitter, sosyal medya alanında en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor.

Eğer sileceğiniz hesabın kullanıcı adını gelecekte yeni bir hesap açtığınızda kullanmayı düşünüyorsanız, hesabınızı silmeden önce kullanıcı adınızı değiştirmeniz gerekir. Aksi takdirde aynı kullanıcı adı ile yeni bir hesap oluşturmanız mümkün olmaz.

Twitter mesajlarını arşivlemek isterseniz Twitter > Ayarlar > Hesap > Twitter Arşivin yolunu izleyerek, “Arşivini İste” butonu ile arşiv oluşturulmasını talep edebilirsiniz.

Twitter Hesap Silme Nasıl Yapılır ?

Twitter hesabını kalıcı olarak silmek için öncelikle buradan Twitter hesap silme linkine tıklayın. Twitter hesap silme linkine tıkladığınızda sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacaktır.

Twitter Hesap Silme Nasıl Yapılır ?
Twitter Hesap Silme Linki

Açılan sayfada “Devredışı Bırak” butonuna tıkladığınızda hesabınız silinir.

Yaptığınız işlem sonrasında hesabınızdaki veriler 30 gün boyunca Twitter tarafından saklanır. Eğer 30 gün geçmeden aynı kullanıcı adı ve şifre ile oturum açarsanız hesabınız yeniden aktif olur.

Hesap silme işlemleri sonrasında unutulmaması gereken en önemli konu ise hesaba yeniden giriş yapıldığı takdirde süre sıfırlanacak ve silme işlemi pasif hale gelecek. Bu nedende Twitter’dan kalıcı olarak çıkmak isteyen kişilerin 30 gün boyunca hesaplarını kullanmamaları gerekiyor.

Tekrar hesap kapatmak isterseniz, yukarıdaki hesap silme işlemini tekrarlamanız ve yeniden 30 gün beklemeniz gerekir.

Devre dışı bırakma ve 30 gün ardından Twitter hesabının kalıcı olarak silinmesi sonrası, Twitter‘daki verileriniz bir süre daha, başka kullanıcılara görünebilir. Ancak o verilere tıklansa dahi artık hesabınıza ulaşmak mümkün değildir.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol