1. Ana Sayfa
  2. SOSYAL MEDYA
  3. Twitter QR Kod Nedir ?

Twitter QR Kod Nedir ?

Twitter QR Kod Nedir ?

Twitter Snapchat’te bulunan QR kod okutarak takip etme özelliğinin benzerini kullanıma açtı. Peki Twitter QR Kod Nedir ? Twitter QR Nasıl Kullanılır ?

Twitter son yeni özelliğiyle sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Kullanıcılar QR kodlarından faydalanarak Twitter’daki diğer hesapları takibe alabilecek. Bu özellik daha önce Snapchat ve Facebook Messenger‘da karşımıza çıkmıştı. Snapchat’in QR kod özelliğinin benzerini getiren Twitter’ın bu özelliği ne işe yarıyor? Ve nasıl kullanılıyor?

QR kod veya Kare Kod nedir? Ne işe yarar ?  yazımızda hayatımıza bir anda giren Karekod’un ne olduğunu ve özelliklerini detaylı olarak anlatmştık.

Twitter QR Kod Nedir ?

QR Kod kullanıcıların çokta yabancı olmadığı bir özellik ancak Twitter’da kullanımı biraz daha farklı. Snapchat’te QR kodumuzu istediğimiz gibi düzenleyebiliyoruz. Ancak Twitter’da bu kod standart özelliklere sahip. Twitter QR kod kullanımı hakkında çok basit bir anlatımla sizlere yardımcı olmayı düşündük.

Twitter’ın yeni QR kod özelliği tıpkı Snap kodlar gibi görünüyor. Her kullanıcı kendi profilinin QR kodunu oluşturabiliyor ve bu kodlar yardımıyla başka takipçilerinin hızlıca kendi profillerini bulmasını sağlayabiliyor. Ya da aynı şekilde başka profilleri çok hızlı bir şekilde bulabiliyor.

Twitter’ın devreye aldığı yeni özellik diğer sosyal medya platformlarında (Facebook Messenger, Snapchat) uzun zamandır kullanılıyor. Bu arada eski sistem ile kullanıcı eklemek, veya  @ile başlayan kullanıcı adınızı vererek sizin hesabınıza ulaşmalarını, bulmalarını sağlamak halen mümkün.

QR kod özelliği

Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarına gelen son güncellemesiyle birlikte kullanılabilen QR Kod tarama özelliği ile diğer kullanıcıları kolayca bulup, takip edebilirsiniz.

twitter qr kodum

Kendi QR kodunuzu bulmak için Twitter uygulamasını açtıktan sonra solda yer alan menüden QR Kod sekmesine dokunun ve açılan tarayıcıda QR Kodum butonuna tıklayın. (iOS işletim sisteminde Ayarlar bölümünden bulabilirsiniz)

kaydet veya paylaş

QR kodunuzu kaydetmek ve paylaşmak istiyorsanız aynı sayfada sağ üst köşedeki paylaş butonuna tıklayarak Kaydet ya da Şununla paylaş seçeneklerini kullanabilirsiniz.

kullanıcı bulma

Bir kullanıcıyı takip etmek istiyorsanız, QR kod tarayıcı açık konumdayken karşıdaki kişinin QR kodunu taratıyoruz ve çok sürmeden kişinin profilini kolaylıkla bulabiliyoruz.

Buradan profili ziyaret edebilir ve takip edebilirsiniz. Başka bir kullanıcıyı bulmak istiyorsanızbaşka bir tane tara butonunu kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap