1. Ana Sayfa
  2. SOSYAL MEDYA
  3. Twitter’da 140 karakterden fazla yazmak nasıl olur ?

Twitter’da 140 karakterden fazla yazmak nasıl olur ?

Twitter’da 140 karakterden fazla yazmak nasıl olur ?

Twitter‘ın en zorlu kısımlarından biri 140 karaktere duygu ve düşüncelerimizi sığdırmak. Çoğu kişi 140 karakter ile kendini yeterince ifade edemediğini söylese de SMS’in yerini almak amacıyla yola çıkan Twitter’ın bu karakter kısıtlamasından vazgeçmeyeceği de kesin. Her ne kadar Twitter’ın yola çıkış amacı zamanla değişse de 140 karakter artık Twitter’in en öne çıkan karakteristik özelliklerinden biri. Diğer bir deyişle tweet yazarken ne olursa olsun ayağınızı yorganınıza göre uzatmanız ve bu sınırlı karakter sayısına uygun tweet’ler oluşturmanız gerekiyor. Twitter’da 140 krakterden daha fazla yazmak için size farklı Twitter tüyoları vereceğiz.

1) TwitLonger

Twitlonger web sitesine Twitter hesabinizla giriş yapmanizi sağlar.Yani TwitLonger adresine girdiğinizde aktif kullandığınız Twitter kullanıcı adı ve şifrenizi girmek zorundasınız.Siteye girdikten sonra göreceğiniz metin alanına istediğiniz kadar yazabilirsiniz. Karakter limiti olmamasına rağmen üst köşede kaç karakter yazdiginiz gösterilecektir, “Submit” dügmesine bastığınızda  otomatik olarak yazdığınız metin Twitter hesabınıza aktarılır ve  140 karakterden fazlası için bir link koyulur ve sizi takip edenler o linkten yazdığınız tüm metni okuyabilirler.

2) EzTewets :

EzTewets , web sitesine Twitter’da aktif olduğunuz kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapıyorsunuz,Twetlerinizi parçalara ayırır ve her 140 krakterde bir mesajınızı numaralandırır. ,Örneklendirecek olursak Twitter üzerinden 3 adet mesaj attıysak öncelikle 1/3, 2/3 ve 3/3 şeklinde numaralandırılır. Metnin uzunluğunun sınırı yoktur.

Twitter  mobil  kullanıcıları, 140 karakter sınırını aşmak için aşağıdaki uygulamaları cep telefonlarına indirebilirler.

Tweetstorm uzunca yazdığınız bir paragrafı, 140 karakterlik parçalara bölüp onları numaralandıran ve hızlıca tweetleyen bir sistem. Tweetstorm’un kullanmak için yapmanız gereken tek şey buraya tıklayıp ardından “Create Tweetstorm” butonuna basarak eklentiye gerekli izinleri vermek. Geri kalan kullanım detaylarının çok kolay olması sebebiyle 140 karakter sınırını seven kişilerin bile ara sıra Tweetstorm’a ihtiyaç duyabileceğini söyleyebiliriz. Tam bu noktaya gelince Tweetstorm’un alternafi Thunderstorm’dan bahsetmek doğru olur. Thunderstorm Twetstorm ile  aynı işlevlere sahip olan bir İOS uygulaması. Hatta iki tweet arasında geçecek süreyi belirleyip, tweetlerinizin istediğiniz zaman yayınlanmasını da sağlayabiliceğiniz Thunderstorm’u İOS işletim sistemli akıllı telefonlarınıza yüklemek için buraya tıklayabilirsiniz. 140 karakter sınırına takılmadan uzun paylaşımlar yapmak isteyenler için son derece kolay ve etkili bir yardımda bulunan Tweetstorm ve Thunderstorm zamanla en sevdiğiniz uygulamalar listesine girebilir.

Yorum Yap
Kaynak: