Bilgisayar

En İyi 10 Ücretsiz Antivirüs Programı – 2021

Eğer bütçeniz ücreti bir Antivirüs programına yetmiyorsa yazımızdaki ücretsiz antivirüs yazılımlarını deneyebilirsiniz.

0
(0)

Bilgisayarınız yada telefonunuz için, para vermeden kullanabileceğiniz güvenilir ve en iyi 10 ücretsiz Antivirüs programını bir araya getirdik.

Antivirüs programı, PC yada mobil cihazınızı olası virüs bulaşmalarına karşı koruyan güvenlik yazılımıdır. Ücretli yada ücretsiz bir çok antivirüs programı mevcut.

Ücretli Antivirüs ile ücretsiz Antivirüs arasında ne fark var?

Aslında ister ücretli ister ücretsiz olsun Antivirüs programları aynı veritabanını kullanırlar. Ücretli Antivirüsün tanıdığı bir virüsü ücretsiz Antivirüs yazılımı da tanır.

Ancak ücretli Antivirüs programı ücretsiz Antivirüs programına göre daha fazla özellik barındırır. Örneğin Web koruması, Firewall hizmetleri gibi. Bunun yanında ücretsiz Antivirüs programlarının büyük çoğunluğu reklam ve pazarlama için veri (hangi sitelere girdiğiniz, konumunuz vb.) toplarlar.

Eğer bütçeniz ücreti bir Antivirüs programına yetmiyorsa yazımızdaki ücretsiz antivirüs yazılımlarını deneyebilirsiniz.

En iyi ücretsiz Antivirüs programları

Aşağıdaki ücretsiz antivirüs progralarını deneyerek dilerseniz daha gelişmiş özellikler için ücretli sürümlerine geçebilirsiniz.

Microsoft Windows Defender

En İyi 10 Ücretsiz Antivirüs Programı - 2021

Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarların içerisinde gömülü olarak gelen Windows Defender, kötü amaçlı veya istenmeyen yazılımlara karşı tarama yaparak bilgisayarınızı korumaya yardımcı olmaya çalışır. Bilgisayarınıza indirdiğiniz veya bilgisayarlarınızda çalıştırdığınız her öğeyi taramak için gerçek zamanlı koruma sağlayan yazılım, birkaç dokunuşla tarama yapmanıza da imkan verir.

Windows Defender’ı https://www.microsoft.com/en-gb/windows/comprehensive-security adresinden indirebilirsiniz.

Bitdefender Antivirus

En İyi 10 Ücretsiz Antivirüs Programı - 2021

Bitdefender Antivirus, bilgisayarlarınızda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en etkili antivirüs programlarından bir tanesidir. Oldukça basit ve sade bir kullanıcı arayüzüne sahip olan antivirüs programı, sizin için neredeyse her türlü koruma işlemini otomatik olarak gerçekleştirmekte ve herhangi bir kafa karışıklığını ortadan kaldırmaktadır.

Bitdefender Antivirus’ü https://www.bitdefender.com/solutions/free.html adresinden indirebilirsiniz.

Kaspersky Free Antivirus

En İyi 10 Ücretsiz Antivirüs Programı - 2021

Kaspersky Free (Kaspersky Security Cloud Free), Windows PC kullanıcılarının indirebileceği ücretsiz ve hızlı antivirüs programı. Sosyal ağlarda gezinirken, bankacılık işlemlerinizi yaparken, alışveriş yaparken, hatta oyun oynadığınız esnada dahi sistemi sürekli tarayarak en yeni virüs, trojan, kötü yazılım ve diğer tehditlere karşı koruyor.

Kaspersky Free Antivirüs’ü https://www.kaspersky.com.tr/?campaign adresinden indirebilirsiniz.

Avast Free Antivirus

En İyi 10 Ücretsiz Antivirüs Programı - 2021

Avast Free Antivirus içinde pek çok ekstra özellikle gelen, ücretsiz bir antivirüs programı. Avast Free Antivirus, içerisinde hem kendi virüs analiz motorunu hem de AVG virüs analiz motorunu barındırıyor. Bu sayede güvenlik seviyeniz yükseliyor.

Avast Free Antivirus’ü https://www.avast.com/en-us/free-antivirus-download adresinden indirebilirsiniz.

AVG AntiVirus Free

En İyi 10 Ücretsiz Antivirüs Programı - 2021

AVG (Anti-Virus Guard)  ile günümüzün en karmaşık tehditlerine karşı çevrimiçi veya çevrimdışı sorunsuz bir şekilde korunursunuz. 7/24 gerçekleştirilen taramalar ile kötü amaçlı yazılımları, bilgisayarınıza zarar vermelerine fırsat tanımadan yakalar.

AVG Antivirüs Free’yi https://www.avg.com/en-us/free-antivirus-download adresinden indirebilirsiniz.

Avira Free Antivirus

En İyi 10 Ücretsiz Antivirüs Programı - 2021

Avira Free Antivirus, bilgisayarını virüslere, truva atlarına, kimlik hırsızlarına, solucanlara, zararlı yazılımlara ve çok daha fazlasına karşı korumak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş olan güçlü ve ücretsiz bir antivirüs programıdır.

Avira Free Antivirus’ü https://www.avira.com/en/free-antivirus-windows adresinden indirebilirsiniz.

Panda Free Antivirus

En İyi 10 Ücretsiz Antivirüs Programı - 2021

Panda Free Antivirus bilgisayarınızı tamamen güvenli bir hale getirebilen ücretsiz bir antivirüs programıdır. Gelişmiş kişiselleştirme özellikleri sunan programın, ilgi çekici bir arayüzü var. İnternet tarayıcınız için de ekstra özellikler sunan bu program, sınırlı da olsa bir VPN hizmeti sunuyor.

Panda Free Antivirus’ü https://www.avira.com/en/free-antivirus-windows adresinden indirebilirsiniz.

TotalAV Free Antivirus

En İyi 10 Ücretsiz Antivirüs Programı - 2021

TotalAV Antivirüs, zararlı yazılımları bulup kaldırarak sizi güvende tutmak için tüm gerekli özellikleri içinde barındıran kullanımı ücretsiz antivirüs paketidir.

TotalAV Antivirüs’ü https://www.totalav.com/free-download adresinden indirebilirsiniz.

Comodo Free Antivirus

En İyi 10 Ücretsiz Antivirüs Programı - 2021

Comodo AntiVirus, ev kullanıcıları için ücretsiz olarak sunulan kapsamlı bir güvenlik programıdır. Comodo AntiVirus, olası virüs yayılıma karşı bilgisayarınızı sürekli olarak koruyarak gerektiğinde temizleme işlemi gerçekleştirir. Virüsleri sadece tespit edip bildirmekle kalmayan Comodo AntiVirus, kendisine has teknolojisiyle zararlı yazılım ve uygulamaları kontrol altına alır.

Comodo AntiVirus’ü https://antivirus.comodo.com/ adresinden indirebilirsiniz.

ZoneAlarm Free Antivirus

En İyi 10 Ücretsiz Antivirüs Programı - 2021

Güvenlik duvarını içerisinde barındıran gelişmiş özelliklere sahip bir virüs koruma yazılımı olan ZoneAlarm Antivirus ile bilgisayar güvenliğinizi sağlayabilir ve zararlı yazılımları engelleyebilirsiniz.

ZoneAlarm Antivirus’ü https://www.zonealarm.com/software/free-antivirus adresinden indirebilirsiniz.

Buradaki yazımızda bilgisayar virüsleri hakkında bilgiler vererek virüs çeşitleri nelerdir, bilgisayar virüs bulaştığı nasıl anlaşılır, bilgisayara bulaşan virüs nasıl temizlenir sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Son Güncelleme: 1 Kasım 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu