En iyi 9 Ücretsiz Disk Birleştirme Programı!

Sabit diskinizin sorunsuz çalışmasını sağlamak için en iyi 9 ücretsiz disk birleştirici yazılımı.

Yazımızdaki 9 ücretsiz disk birleştirme programı (Disk Defragmenter) kullanarak sabit disklerinizi düzenli olarak birleştirip bilgisayarınızın sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bilgisayarın sabit diski, verilerin depolandığı küçük parçalardan oluşur, zamanla biz dosyaları değiştirdikçe, sildikçe veya oluştururken veriler parçalanır ve aynı dosya gibi görünse de farklı parçalara kaydedilir.

Bilgisayarın performansını arttırma yollarından biride Disk birleştirme (Defragmentation) işlemidir. Disk birleştirme bir birimdeki (örneğin, bir sabit disk veya depolama aygıtı) parçalanmış verilerin birleştirilmesi işlemidir.

Disk birleştirme işlemi sayesinde bir dosyanın dağılmış parçaları belirli bir sıraya konularak, dosyaya erişilmek istendiğinde daha hızlı bir okuma işlemi yapılır.

Windows 10 ve 11’de sürücülerinizi birleştirmek için yerleşik bir uygulama mevcut. Ancak bu uygulamanın yeterli olmadığınız düşünüyorsanız disk birleştirme yazılımları (Disk Defragmenter) kullanabilirsiniz.

İlgili veri parçalarının doğru bir şekilde bir araya getirilmesi için sabit sürücüde depolanan verileri yeniden düzenleme sürecini kolaylaştırmak için ihtiyacınız olan şey, özel bir birleştirme aracı kullanmaktır.

Disk birleştirme programları, bilgisayarınızdaki dosyaları oluşturan veri parçalarını birbirine daha yakın depolanacak şekilde düzenleyen araçlardır.

En iyi 7 ücretsiz disk birleştirme programı

Disk birleştirmeyi daha iyi yapmak ve beklenen performansı artırmak için en iyi 9 üst düzey ücretsiz disk birleştirme programı.

  • CCleaner Defraggler
  • Wise Care 365
  • IObit Smart Defrag
  • WinContig
  • Auslogics Disk Defrag
  • Glarysoft Disk SpeedUp
  • Puran Defrag
  • Toolwiz Smart Defrag
  • UltraDefrag

CCleaner Defraggler

En iyi 9 Ücretsiz Disk Birleştirme Programı!

CCleaner Defraggler popüler sistem temizleme programı CCleaner’ın üreticisi Piriform tarafından üretilen ve geliştirilen ücretsiz disk birleştirme programıdır. Defraggler diğer birleştiricilerden farklı olarak size sadece belirlediğiniz klasörleri birleştirebilme olanağı tanıyor. Böylece tüm diski birleştirmek ile zaman kaybetmiyorsunuz.

İndir : Defraggler

Wise Care 365

En iyi 9 Ücretsiz Disk Birleştirme Programı!

Wise Care 365 programı bilgisayarınızın kayıt defteri ayarlarını, diskinizi ve diğer sistem araçlarınızı en performanslı halde çalıştırmak için bakım gerçekleştiren ücretsiz disk birleştirme programıdır. Kullanımı oldukça kolay olan programı bilgisayarınızın performansını gözle görülür şekilde artırabilmek için kullanabilirsiniz.

İndir : Wise Care 365

IObit Smart Defrag

En iyi 9 Ücretsiz Disk Birleştirme Programı!

IObit Smart Defrag kullanıcılara bilgisayarlarına bağlı sabit disklerinden en yüksek performansı almaları konusunda yardımcı olan ve bilgisayar hızlandırma, optimizasyon ve bakım işlemleri için birçok kullanışlı ek özelliğe de yer veren ücretsiz bir disk birleştirme programıdır.

İndir : IObit Smart Defrag

WinContig

En iyi 9 Ücretsiz Disk Birleştirme Programı!

WinContig programı harddiskinizi birleştirmeniz, yani defrag işlemini uygulamanız için hazırlanmış olan ücretsiz uygulamalardan bir tanesi. Zamanla giderek bilgileri daha dağınık tutmaya çalışan mekanik diskler üzerindeki bu dağınık bilgilerin toplanarak bir araya getirilmesi performans artışı sağladığından dolayı kullanıcıların belirli aralıklarla disk birleştirme işlemini yapmaları tavsiye ediliyor.

İndir : WinContig

Auslogics Disk Defrag

En iyi 9 Ücretsiz Disk Birleştirme Programı!

Auslogics Disk Defrag, FAT 16, FAT 32 ve NTFS dosyalama sistemlerini kullanan sabit disklerin birimlerini birleştirebilen ücretsiz, hızlı ve işlevsel bir ücretsiz disk birleştirme programıdır.

Kullanıcı dostu arayüzü ile kolayca kullanılabilen bir uygulama olan ve Windows içerisinde gelen disk birleştiricisinden hissedilir derecede hızlı çalışan Auslogics Disk Defrag, Windows 10, 7, Vista ve XP gibi tüm güncel Windows sürümlerini destekliyor.

İndir : Auslogics Disk Defrag

Glarysoft Disk SpeedUp

En iyi 9 Ücretsiz Disk Birleştirme Programı!

Glarysoft Disk SpeedUp, diskteki dağınık verileri birleştirir ve toplar. Aynen dağınık bir odayı toplamak gibi. Bu sayede disk ve sistem daha rahat dolayısıyla daha hızlı bir şekilde çalışır.

Glarysoft Disk SpeedUp, dilerseniz disk birleştirme işlemini otomatik ve düzenli bir şekilde dönem dönem gerçekleştirir.

İndir : Glarysoft Disk SpeedUp

Puran Defrag

En iyi 9 Ücretsiz Disk Birleştirme Programı!

Puran Defrag programı bilgisayarınızda bulunan harddisklerin performansının artırılması için disk birleştirme yani defragmantasyon işlemini gerçekleştirebilen programlardan birisi ve tüm uygulamalarınızın optimize hale getirilmesi görevini başarıyla yerine getirebiliyor.

İndir : Puran Defrag

Toolwiz Smart Defrag

En iyi 9 Ücretsiz Disk Birleştirme Programı!

Toolwiz Smart Defrag, sabit diskinden maksimum performans almak isteyen kullanıcılar için geliştirilen ücretsiz disk birleştirme programıdır. NTFS çözümleme algoritmasını kullanarak dosya sistemini kullanmadan doğrudan analiz etme kabiliyetine sahip olan program Windows Disk Birleştirme aracından 10 kat daha hızlı çalışmaktadır.

İndir : Toolwiz Smart Defrag

UltraDefrag

En iyi 9 Ücretsiz Disk Birleştirme Programı!

UltraDefrag açık kaynak kodlaması ile geliştirilmiş ve Windows işletim sistemleri için yaratılmış bir disk birleştirme aracıdır. Benzer pek çok yazılımdan UltraDefrag’ı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise hızlı oluşu. Pek çok gelişmiş özelliği bulunan UltraDefrag ücretsiz oluşuyla her bilgisayarda olması gereken programlardan.

İndir : UltraDefrag

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu