Ücretsiz En iyi Ofis Programları

Ücretsiz En iyi Ofis Programları

MS Office uygulamaları oldukça pahalı, işte yada okulda kullanabileceğiniz kullanımı kolay, özellikleri bol ücretsiz en iyi ofis programları ‘nı derledik.

Microsoft Office, metin belgeleri, çizelgeler, tablolar veya sunumlar hazırlamak için şüphesiz en iyi ve en stabil ofis paketidir. Ancak, yüksek fiyatlı olması kullanıcıları alternatif programlara yönelmesini sağlamaktadır. MS Ofiice özelliklerini aratmayacak bir çok ofis programı mevcuttur.

Bizde bu yazımızda en iyi ücretsiz ofis programlarını bir araya topladık.

Ücretsiz En iyi Ofis Programları

Tek kuruş ödemeden belge, sunum ve tablo oluşturmak ve düzenlemek isteyenler için en iyi ücretsiz ofis yazılımları burada. Sizler için Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri ile uyumlu indirilebilir masaüstü yazılımları ve tarayıcı tabanlı uygulamaları derledik.

OpenOffice

Ücretsiz En iyi Ofis Programları
OpenOffice

Tamamen ücretsiz ve açık kaynaklı bir ofis programı olan OpenOffice, Apache tarafından geliştirilmektedir. İster uygulamanın kendi formatında dosyaları oluşturup düzenleyebilir isterseniz de Microsoft Office formatında dosyaları kolayca açıp değişiklik yapabilirsiniz. Türkçe dil desteği bulunan programı aşağıdaki linkten ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

.:: Open Office İndir ::.

 LibreOffice

Ücretsiz En iyi Ofis Programları
LibreOffice

Ücretsiz En iyi Ofis Programları listemizde bulunan, Temel ofis uygulamalarının yanı sıra çizim, formül ve veritabanı araçlarını da içeren LibreOffice, Microsoft Office eşdeğerinde ve tamamen ücretsiz bir ofis programıdır. İçerisinde barındırdığı Writer, Calc, Impress, Draw, Base, Math ve Charts uygulamaları ofis dosyalarınızı kolayca oluşturmanızı ve düzenlemenizi sağlar. Programın Türkçe dil desteği de mevcuttur. Aşağıdaki bağlantıdan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

.:: LibreOffice indir ::.

 Google Docs, Sheets ve Slides

Ücretsiz En iyi Ofis Programları
Google Docs, Sheets ve Slides

Google tarafından sunulan platformlar arası çalışma, doküman paylaşımı odaklı çevrimiçi ofis uygulamaları koleksiyonu dikkat çekici. Birkaç kişi aynı dosyalar üzerinde çalışıyorsanız ya da PC ve Mac arasında geçiş yapmanız gerekiyorsa Google Docs, Sheets ve Slides gerçekten imdadınıza yetişecek.

Android ve Google ekosistemi ile çalışmayı sevenlerin yabancılık çekmeyeceği çevrimiçi uygulamalar, herhangi bir internet tarayıcı ile ya da iOS ve Android cihazlar için mobil uygulamalar ile kolaylıkla kullanılabiliyor.

LibreOffice gibi masaüstü yazılımlarda bulunan gelişmiş araçlar maalesef bu ofis paketinde sunulmuyor. Öte yandan ihtiyacınız olan temel araçların tamamı bu uygulamalarda mevcut. En güzeli de kaydetme ve senkronizasyon süreçlerinin otomatik olarak gerçekleşmesi. Bu sayede transfer ve yedekleme ile uğraşmanıza gerek kalmıyor.

Kötü bir özellikse Docs, Sheets ve Slides ile diğer ofis yazılımlarıyla oluşturulmuş olan dosyaları açmanın eziyete dönüşebilmesi. Dosyalar maalesef her zaman kusursuz şekilde açılmayabiliyor. Bu sorun ise ise bazı web fontlarından kaynaklanıyor. Uygulamaların kurumsal sürümünün aylık ücrete tabi olduğunu da belirtelim.

.:: Google Docs, Sheets ve Slides ::.

Microsoft Office Online

Ücretsiz En iyi Ofis Programları
Microsoft Office Online

Google Docs, Sheets ve Slides ile rekabete girmek isteyen Microsoft mevcut uygulamalarının hafifletilmiş ve çevrimiçi kullanımı ücretsiz sürümlerini kullanıcılara sunuyor. Word, Excel, PowerPoint masaüstü sürümleriyle tam uyumlu olan Microsoft Office Online, neyse ki masaüstü uygulamaları gibi abonelik ücreti istemiyor.

Masaüstü Office uygulamaları ile aynı deneyimi ve hatta Google tarafından da sunulmayan gelişmiş araçları emrinize amade eden Office Online, daha çok Microsoft belge biçimleri ile çalışanlar için doğru seçenek. Belgelerinizi Microsoft OneDrive hesabınız üzerinden kolayca paylaşabilmeniz mümkün. Ayrıca, Microsoft hesabınızı kullanarak yazılımlardan kolayca faydalanabiliyorsunuz.

Chrome için Office Online eklentisinin yanı sıra, iOS ve Android için Office mobil uygulamalarını da kullanabilirsiniz.

.:: Microsoft Office Online ::.

 Polaris Office

Ücretsiz En iyi Ofis Programları
Polaris Office

Özellikle Samsung akıllı telefon kullanıcıları için Polaris Office adı hiç de yabancı gelmeyecektir. Çapraz platform desteğine sahip olan ofis paketi; Windows, macOS, iOS ve Android uyumluluğu ile geliyor. Tüm Microsoft belge biçimleri ile çalışabileceğiniz yazılım, basit özelleştirme seçenekleri sunan şerit tabanlı arayüz ile kullanım kolaylığı sağlıyor.

Bu arada baştan uyarmak isteriz; Windows sürümünün kurulumunu gerçekleştirirken gözünüzü dört açın çünkü birçok tarayıcı uzantısı da içeren ekstra yazılımların da kurulumu gerçekleşebiliyor. Kısacası, özel kurulum yapmaya dikkat edin.

Facebook veya Google hesaplarınızla giriş yapabileceğiniz gibi, yazılım için yeni hesap da oluşturabilirsiniz. Bulut tabanlı servis olmasından dolayı bunu yapmanız şart. Ek olarak, ücretsiz hesabınız aylık 60 MB veri transferi, 1 GB bulut depolama ve üç cihaza kadar kullanım desteğiyle geliyor. Google Drive, Dropbox, Microsoft OneDrive, Box, Amazon Cloud Drive veya yerel kayıt seçenekleri de mevcut.

Polaris Office’de PDF editörü, reklamların kaldırılması, belge içi arama vb. ekstra özellikler kullanmak isterseniz ise ücret ödemeniz gerekiyor.

.:: Polaris Office indir ::.

 WPS Office Free

Ücretsiz En iyi Ofis Programları
WPS Office Free

Ücretsiz En iyi Ofis Programları yazımızda son tanıtacağımız yazılım, Ücretli WPS Office ofis paketinin hafifleştirilmiş sürümü olan WPS Office Free sunduğu birçok özellikle dikkat çekiyor. Ücretsiz sürüm göze çarpmayan reklamlar tarafından desteklenir, ancak bunlar sunum yaparken görünmez.

Microsoft Office temasına ve kullanımına en çok benzeyen programdır. Ücretsiz en iyi ofis programları arasında Türkçe dil desteği olmayan tek uygulamadır.

Oldukça başarılı ve yine ücretsiz PDF okuyucu ile gelen WPS Office Free, Windows dahili uygulamasını bile aratmayacak cinsten. Maalesef nadiren reklamlarla karşılaşacak olsanız da az olmaları ve çalışma alanınızı etkilememeleri sebebiyle pek sorun teşkil etmeyecektir. Windows, Linux sürümleri olan yazılım paketi, Android uygulamaları da sunuyor.

.:: WPS Office Free indir ::.

Yorum Yap

Yorum Yap