Ücretsiz Olarak Büyük Boyutlu Dosyaları Nasıl Gönderebiliriz?

Ücretsiz Olarak Büyük Boyutlu Dosyaları Nasıl Gönderebiliriz?

Ücretsiz Olarak Büyük Boyutlu Dosyaları Nasıl Gönderebiliriz

Herhangi bir üyeliğe gereksinim duymadan hızlı ve basit bir şekilde herhangi bir kişiye büyük boyutlu dosyaları (video, müzik, film, fotoğraf v.s.) tek seferde hızlıca yükleyip karşı tarafa göndermek istermisiniz?

İşte karşınızda We Transfer.

Muhtemelen bir çok video,film gibi büyük dosyaları tek parça halinde mail ile göndermek istediğin 20 MB yada 25 MB sınırına takılıyordur. Çünkü büyük boyutlu dosyaları mail ile göndermeye izin verilmiyor.

Diğer bir yöntem ise OneDrive, Google Drive veya Dropbox gibi platformları kullanmak ancak bunlarda ise dosya yükleme ve indirme hızı oldukça yavaş. Bir yanden dosyanın yüklenmesini bekle bir yandan karşı tarafın dosyayı indirmesini.

We Transfer bize olabildiğince hızlı bir şekilde yükleme (upload) imkanı tanıyıp (Bakınız: Upload Hızı Nedir?) karşı tarafında hızlı bir şekilde indirme (download) yapmasını sağlıyor.

İşlemlerimiz oldukça basit.

1- Bilgisayarınızdaki büyük boyutlu dosyaları –video, müzik, film, fotoğraf, belge, doküman- hazırlayıp https://www.wetransfer.com adresine gitmek.

Açılan sayfaya yükleyeceğiniz dosyayı, dosyayı göndereceğiniz kişinin e-mailini ve kendi e-mailinizi yazıyorsunuz. Varsa ekleyeceğiniz bir mesaj ekleyip gönder diyorsunuz.

İşlem bu kadar. Ve arkanıza yaslanıp yüklenmesini bekliyorsunuz veya başka işler peşinde koşturuyorsunuz.

we-transfer-01

2- Kısa süre içerisinde dosyanız yükleniyor. 2 GB’a kadar tek seferde yükleyebilirsiniz. Tamamen size kalmış. Dilerseniz birden fazla e-maile atabiliyorsunuz.

we-transfer-02

3- Yükleme tamamlandığı anda göndermek istediğiniz kişinin mailine bir mail geliyor. O maili açtığında indirme download kısmı geliyor.

we-transfer-03

4- Malimi kontrol ettiğimde wetrafsferde indirme linki geldiğini görüyorum. Bu linki tıkladığımda beni we transfer sayfasına yönlendirecek. Ve yükle diyecek.

we-transfer-04

5- Son olarak açılan sayfada KARŞIDAN YÜKLE dediğinizde dosya yüklenecek. Ayrıca dilerseniz LİNKİ kopyalayıp birden fazla kişi ile de paylaşabilirsiniz. Tamamen size kalmış. En hızlı, en doğru büyük boyutlu mail/dosya gönderme yöntemi bu.

we-transfer-05

Yorum Yap

Yorum Yap