Akıllı Telefon

Ücretsiz Wi-Fi Bulma Uygulamaları

Mobil internetinizin olmadığı zamanlarda çevrenizde bulunan bedava wi-fi ağlarından faydalanabilirsiniz. Bu yazımızda Ücretsiz Wi-Fi Bulma Uygulamaları ‘nı derledik.

İnternete aboneliğiniz yok, kota bitti yada çok acil internete girmeniz gerekiyor peki bu durumda ne yapacaksınız. Herkes hemen beleş wi-fi bağlantısı arar. Cihazınızda bulunan kablosuz ağ programı işlevini yerine getirme konusunda çokda kararlı değildir. Kablosuz bağlantının zayıf olduğu durumlarda ise bağlantı bir gelir bir gider.Her seferindede bağlantı işlemini gerçekleştirmek için uğraşırsınız.

En iyi Ücretsiz Wi-Fi Bulma Uygulamaları ile şifresiz kablosuz internet bağlantısına çabuk ve otomatik bir şekilde bağlanabilirsiniz.

Facebook ücretsiz wi-fi bulma özelliğini devreye sokmştu. Dilerseniz Facebook ücretsiz Wi-Fi Bul nasıl kullanılır,  Facebook ile Ücretsiz WiFi Bulma ve Bağlanma Nasıl Yapılır buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Wi-Fi Bulma Uygulamaları

# Wi-Fi Map

Ücretsiz Wi-Fi Bulma Uygulamaları

WiFi Map uygulaması,  akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının mobil cihazlarında faydalanmak üzere WiFi yani kablosuz internet noktalarını keşfetmelerini sağlayan ücretsiz uygulamalar arasında yer alıyor. Çok sade bir kullanıma sahip olan ve en kısa sürede çevrenizde yer alan kablosuz ağlara giriş yapmanızı sağlayan uygulama, böylelikle bilhassa gezilerinizde hiç bir zaman internetsiz kalmanıza izin vermiyor.

# Avast Wi-Fi Finder

Ücretsiz Wi-Fi Bulma Uygulamaları

Avast Wi-Fi Finder kullanıcılara kolayca kablosuz internet bulma konusunda yardımcı olan bir mobil WiFi bulma uygulaması.

Akıllı telefon ve tabletlerinize ücretsiz olarak indirip faydalanabileceğiniz bir uygulama olan Avast Wi-Fi Finder temel olarak halka açık olan ve ücretsiz olarak bağlanabileceğiniz WiFi bağlantıları bulmanızı kolaylaştırmakta. Güvenlik yazılımları konusunda bir hayli tecrübeli olan Avast firması tarafından geliştirilmiş bu uygulama WiFi bulma işini en güvenli şekilde yapmanızı mümkün kılıyor.

Halka açık WiFi ağları güvenlik açısından her zaman iyi bir seçenek olmayabiliyor. Bazı WiFi ağlar şifresiz olsalar da dış müdahalelere açık olabiliyorlar ve şifrelerinizin ve kişisel bilgilerinizin çalınmasına neden olabiliyorlar. Avast Wi-Fi Finder kullanarak hangi kablosuz ağın sizin için daha güvenli olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Uygulama içerisinde size WiFi güvenliği ile ilgili tavsiyeler sunuluyor.

Avast Wi-Fi Finder
Avast Wi-Fi Finder
Developer: Avast Software
Price: Free
Avast Wi-Fi Finder
Avast Wi-Fi Finder
Developer: AVAST Software
Price: Free

# OpenSignal 

Ücretsiz Wi-Fi Bulma Uygulamaları

OpenSignal,  tablet ve akıllı telefon kullanıcılarının hizmetine ücretsiz olarak sunulan bir WiFi bağlantı noktası bulma uygulaması olarak tanımlanabilir.

Uygulamanın özellikle sık sık yurtdışına çıkan kişilerin işine yarayacağını düşünüyoruz. Bildiğiniz gibi yurtdışında internet bulmak her zaman kendi hattımız üzerinden mümkün olmuyor veya mümkün olsa bile çok yüksek faturalarla karşılaşma riski doğuyor.

İşte bu gibi durumlarda, çevreyi de pek iyi bilmiyorsak WiFi bağlantı noktalarını bulmakta güçlük çekebiliyoruz. OpenSignal bu noktada sahneye çıkıyor ve kullanıcıların internet bağlantısına ihtiyaç duydukları noktada onlara yardım ediyor.

WifiMapper - Free Wifi Map
WifiMapper - Free Wifi Map

# WiFi Hotspot Scanner

Ücretsiz Wi-Fi Bulma Uygulamaları

Mobil cihazınız herhangi bir nedenle kullanılamıyorsa ne olur? Bir masaüstü uygulamasına ihtiyacınız olacak.

Windows’un zaten bir temel Wi-Fi tarayıcısı var – ağlara bağlanmak için kullandığınız şey! Doğru, ancak WiFi Hotspot Scanner bazı ek özellikler sunuyor.

Örneğin, uygulama yalnızca ağ adını değil, aynı zamanda ağın mevcut güvenlik ayarlarını, kanal bilgilerini, MAC adresini ve “Bağlan” düğmesine basmak isteyip istemediğinize karar vermenize yardımcı olacak diğer kullanışlı verileri gösterecektir

Bilgileri arkadaşlarınız veya iş arkadaşlarınızla paylaşmanız gerektiğinde, sonuçları bir HTML, XML, metin veya CSV dosyası olarak dışa aktarabilirsiniz.

> WiFi Hotspot Scanner indir

# Wi-Fi Space

Ücretsiz Wi-Fi Bulma Uygulamaları

Açıkçası, web tabanlı hotspot bulucusunun faydaları sınırlıdır. Kullanabilmeniz için bir bağlantınızın olması gerekir. Örneğin çalışma ortamınızı değiştirmek istiyorsanız bir sonraki durağı seçmek için faydalı olacaktır.

‎WiFi Finder
‎WiFi Finder
Developer: Etrality GmbH
Price: Free+

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol