Unutulan Android Ekran Şifresine Nasıl Erişilir?

Unutulan Android Ekran Şifresine Nasıl Erişilir?

Android cihazının ekran açılış şifresini yada kilit kodunu unuttuysanız, bir web tarayıcı ve google hesabınızı kullanarak Unutulan Android Ekran Şifresine erişim sağlayabilirsiniz.

Android telefonlarının güvenliğini sağlamak ve başka kişilerin dosyalarına erişimini engellemek için ekran kilit şifresini bir çok kişi kullanmakta ancak her ne kadar güvenliği sağlayan bir özellik olsada bi çok kişi Android telefonundaki şifreyi unutabiliyor ve yanlış girişler sonrası cihazlarını kilitleyebiliyorlar. Bu durumda ise cihaz kullanılamaz oluyor ancak bu durumada çare yok değil.

Unutulan Android Ekran Şifresine Nasıl Erişilebilir?

Kurtarma işlemi için Android Cihaz Yöneticisi aracını kullanacaksınız. Bu araç, kilit kodunu sıfırlamanın yanında, telefonunuzu harita üzerinde konumlandırmaya, zilini çaldırmaya, kilitlemeye ve tüm verileri silmeye de izin veriyor.

İlk olarak bir web tarayıcısında Android Cihaz Yöneticisi’ni açın. Google hesabınıza oturum açmanız istenecek.

Kilit simgesine tıklayın, yeni bir parola girmeniz istenecek. PIN kodunuz veya parolanız, yeni girdiğiniz bu parola ile değiştirilecek. Kilit kodunu telefonunuz kapalıyken bile değiştirebilirsiniz.

Telefonunuzun kilidi açıldıktan sonra Ayarlar > Kilit ekranı ve Güvenlik > Ekran kilidi türü yolunu izleyin. Burada yeni parolanızı girmeniz gerekecek. Bunun ardından istediğiniz kodu belirleyebilirsiniz.

Bunlarada bakabilirsiniz;

Yararlanılan Kaynak : Chip

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap