USG Nedir, Nasıl Çalışır ?

USG Nedir, Nasıl Çalışır ? 1

USG Nedir, Nasıl Çalışır ? USG USB belleğe nasıl takılır ? USG bilgisayarı nasıl korur? USG cihazı nereden ve nasıl alınır? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

USB bellekleri bilgisayarınıza taktığınızda, başka cihazlardan bulaşan virüslerden sizde üzerinize düşen payı alabilirsiniz. Dijital tehditlere karşı güvenlik endişesi duyanlar ve güvenliğine önem verenler için USG cihazı nedir, nasıl çalışır detaylı olarak anlatacağız.

USG adı verilen cihaz ile bilgisayarınızda harici bir güvenlik duvarı oluşturmanız mümkün. İngiltere’de bir donanım uzmanının ürettiği bu cihaz, dijital hayatlarında ekstra güvenlik katmanlarına ihtiyaç duyan gizlilik odaklı kişiler için üretildi.

USG Nedir ?

USB bellek ile PC arasında ara bir aparat görevi gören bu cihaz sayesinde güvenliğinden şüphe duyduğunuz cihazda bulunan BadUSB adı verilen güvenlik saldırılarını, gizli ya da görünür şekilde bulunan kötücül yazılımları otomatik olarak tarayıp tespit edebilirsiniz.

USG Nedir, Nasıl Çalışır ?

USG Nasıl Çalışır ?

USG yalnızca sınırlı bir komut dizisinin geçmesine izin veren, hızlı seri bağlantı üzerinden iletişim kuran iki STM32F4 mikroişlemci kullanıyor. Dolayısıyla kötü amaçlı cihazların kendi yazılımını da bozmasına izin vermiyor.

USB yığın depolama aygıtları, sürücüleri, klavye ve fareleri destekliyor. Elbette USB bellek modunda bağladığınız akıllı telefonlarınız da geçerli, ancak daha geniş hizmet için cihaz yazılımının güncellenmesi bekleniyor. Dosya aktarım hızı ise saniyede 1 MB civarında.

USG Nedir, Nasıl Çalışır ?

USG’nin sizi düşük seviyeli USB saldırılarından koruduğunu, ancak dahili harddiskinizdeki dosya sisteminde depolanan virüslerden kurtaramadığını hatırlatalım. Harici olarak endişe duyduğunuz cihaz sayısı fazlaysa ve işiniz gereği sizin için güvenli USB bağlantısı kurmak önemliyse, bu cihaz vazgeçilmeziniz olabilir.

USG cihazı nereden ve nasıl alınır?

Yukarıda belirttiğimiz gibi cihaz İngiliz bir donanım uzmanı tarafından geliştirildi ve sadece ona ulaşarak edinebiliyorusunuz. Üreticiye globotron@fastmail.com adresinden ulaşarak 60 dolar ve kargo bedeliyle cihazın 1.0 versiyonuna sahip olabilirsiniz.

#Windows’ta USB Aygıt Tanınmadı Sorunu ve Çözümü

#USB Flash Bellek Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol