Üst Seviye Telefonların Batarya Süresi Karşılaştırması

Üst Seviye Telefonların Batarya Süresi Karşılaştırması

Günümüzün telefonları artık aya çıkan Apollo 11’i yöneten bilgisayardan kat kat iyi olmasına rağmen günü kurtaracak batarya performansı sergileyememeleri sebebiyle sınıfta kalıyor. Peki ya hangisi en iyisi?

Samsung Galaxy S6, HTC One M9, LG G4, Apple iPhone 6, Sony Xperia Z3Samsung Galaxy Note 4 ve ülkemizde olmasa da Google Nexus 6 gibi cihazlar şu anda en popüler üst seviye telefonlar olarak görülüyor.

Her türlü işlemi yapabilecek kapasitede olan, performans noktasında (yazılım sıkıntılarını saymazsak) hiçbir sorunları olmayan bu telefonların ortak bir sorunu bulunuyor: batarya. Peki ya bu cihazları kafa kafaya getirip bir kıyaslama yapsak hangi telefon galip çıkacak? Bakalım hangisiymiş;

shutterstock_234554752

Adım 1: Resmi Değerler

PCMark ve Geekbench 3 test sonuçlarına geçmeden önce ilk olarak bu telefonların resmi verilere göre neler vaad eddiğine bakalım;

batarya_kiyaslama_1

Yukarıdaki verilere baktığımızda ilk olarak Note 4‘ün 3.220mAh bataryasıyla Nexus 6 ile ortak en yüksek kapasite bataryalara sahip olduğunu görmekteyiz. Sadece bunu düşünerek Note 4’ten daha iyi bir batarya performansı beklenebilir. Çünkü Nexus 6’da 6 inç ekran olsa da Snapdragon 810‘un bataryayı sömürme sıkıntısı nedeniyle 3.220mAh olması diğerlerine göre çok büyük bir fark yaratmayacak gibi duruyor.

Ama 3.100mAh ile ikinci sırada bulunan Sony Xperia Z3’te Snapdragon 801 var. Her ne kadar S801 için de bataryayı yediği söylenilse de S810 kadar olmadığını biliyoruz.

Sürelere bakacak olursak eğer en iyi müzik performansının Nexus 6’da, En uzun bekleme süresinin Xperia Z3’te, konuşma süresinin ise yine Nexus 6’da ve iPhone 6’da olduğunu görmekteyiz. Peki ya iş performans noktasına, yani günlük kullanım şekline dönerse nasıl olacak? Bunu da yapılan testlerde görelim.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.