uTorrent İle Daha Hızlı Dosya İndirme Ayarları

uTorrent İle Daha Hızlı Dosya İndirme Ayarlarıİnterneti yakından takip edenlerin bildiği gibi uTorrent, internetten herhangi bir dosya ya da torrent indirme programlarının başında geliyor. Ancak, eğer programın ayarlarını uygun konuma getirmediğiniz takdirde torrentten istenilen hız verimini almanız güçleşiyor.Bu yazımızda uTorrent programını en verimli şekilde kullanmanız için sizlere birkaç ufak tavsiyede bulunmak istiyoruz.Öncelikle uTorrent programını bilgisayarınıza indiriyor ve kurma işlemini tamamladıktan sonra programı açıyoruz.

Programı açtığımızda karşımıza çıkan ana sayfada “Seçenekler” bölümüne tıkladıktan sonra karşımıza “Tercihler” bölümü çıkıyor ve buna tıklayarak ilerlemeye devam ediyoruz.

Bu bölümün sol tarafında karşımıza çıkan seçeneklerden “BitTorrent’i”  tıkladıktan sonra ekrana çıkan “Protokol Şifrelemesi” seçeneğinden “Etkin” yazan seçeneği aktifleştiriyoruz. Bununla birlikte Etkin seçeneğinin yanında bulunan bölümü de seçmeyi unutmuyoruz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra son kaldığımız menünün üst bölümünde yer alan “Bant Genişliği” seçeneğini tıkladıktan sonra karşımıza çıkacak olan sayfadaki ayarları aşağıda belirttiğimiz gibi değiştiriyoruz:

Maksimum Bağlantı Sayısı: 2500

Torrent Başına Maksimum Eş Sayısı: 500

Torrent Başına Gönderme Yuva Sayısı: 10

 

Bu ayarlamaları istenen konuma getirdikten sonra Gönderme Hızı < %90 olarak gösterilmişse “ek gönderme yuvası kullan”  bölümünde işaretlenmiş olan seçeneği de kaldırıyoruz.

Bu bölüme kadar gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra yine sayfanın sol bölümünden “Gelişmiş” seçeneğine tıkladıktan sonra karşımıza çıkan “bt.allow_same_ip” bölümünün karşılığını “Doğru” olarak belirliyoruz.

Bu işlemi de tamamladıktan sonra yine aynı bölümde yer alan “rss.update_interval”  yazan bölümün karşısına “20” yazarak “Ayarla”  dedikten sonra bu işlemi de tamamlamış oluyoruz.

Yukarda bahsettiğimiz ayarları gerçekleştirdikten sonra “Tamam”  dedikten sonra torrent sayfasını kapatabilir ya da deneme amaçlı dosya indirebiliriz.

] }

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol