Uygulama düzgün şekilde başlatılamadı, 0xc00007b Hatası Çözümü

Uygulama düzgün şekilde başlatılamadı, 0xc00007b Hatası Çözümü

Bu yazımızda Windows yüklü bilgisayarlarda karşılaşılan, Uygulama düzgün şekilde başlatılamadı (The application was unable to start correctly) şeklinde uyarı veren  0xc00007b hatası çözümü nasıl yapılır anlatacağız.

Windows 8 ve sonrasında yayınlanan güncelleştirmeler dâhilindeki bir sisteme sahip olan kullanıcılar, Uygulama düzgün olarak başlatılamadı problemine maruz kalıyor.

Uygulama düzgün şekilde başlatılamadı, 0xc00007b Hatası Çözümü

0xc00007b hatası neden olur sorusuna kısaca cevap verirsek, bu sorun işletim sisteminin güncellemeleri sonrasında, önceki sürümde yüklü olan uygulamaların, düzgün başlatılamamasından kaynaklanıyor.

Uygulama düzgün şekilde başlatılamadı, 0xc00007b Hatası Çözümü

Windows kullanıcılarının karşılaştığı 0xc00007b hatası sorunu için aşağıdaki çözüm önerilerini deneyebilirsiniz.

[su_dropcap style=”flat” size=”2″]1[/su_dropcap] İlk adım olarak bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu sorunu uğraşmadan çözmenize yardımcı olabilir.

[su_dropcap style=”flat” size=”2″]2[/su_dropcap] Bir diğer çözüm ise uygulamaları, Yönetici modu ile çalıştırmak. Sorunlu olarak çalışan uygulamaya sağ tıklayın, özellikler sekmesine girin. Uyuyumluluk seçeneği altında yer alan Yönetici olarak çalıştır kutucuğunu işaretleyin. Sonrasında, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorun olarak çalışan uygulamayı çalıştırmayı deneyin.

[su_dropcap style=”flat” size=”2″]3[/su_dropcap] Microsoft .NET framework, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinde önemli bir bileşen. Bunu, elle, yeniden kurma ve silme işlemi yapamazsınız. Bu işlemler, Windows 7 ve önceki sürümlerde geçerli. Windows 10 ve 8 kullanıcıları, güncelleme yoluna gidebilir.

Windows + R tuşuna basıp, açılan pencereye “control” yazın. Karşına çıkacak olan pencerede, Program ve Özellikler alanına girin. Microsoft .NET yazılı olan içeriklere tek tek girip, güncellemeyi deneyin yada buraya tıklayarak Microsoft .NET framework dosyasını  indirebilir ve tekrar yükleyebilirsiniz.

[su_dropcap style=”flat” size=”2″]4[/su_dropcap] Microsoft Visual C++ Redistributable Package, çoklu uygulama kullanımı için oldukça önemli. Bu paketin sorunlu çalışması, 0xc000007b hatasına sebep olabilir.

Programlar ve Özellikler alanından, Microsoft Visual C++ 2*** Redistributable yazan programları silin, bilgisayarı yeniden başlatın ve buraya tıklayarak Microsoft’un sitesinden yeniden indirip, kurulum gerçekleştirin. Kurulum sonrasında, bilgisayarınızı yeniden başlatın.

[su_dropcap style=”flat” size=”2″]5[/su_dropcap] Son olarak Windows güncellemesini kontrol etmenizde fayda var.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

21 yorum

  1. Harika siniz Allah razı olsun sorunum çözüldü çok teşekkür ler artık sürekli ziyaretciniz olcam

  2. Çok teşekkür ederim. Sorunu çözdüm sayenizde . Iyi çalışmalar.

  3. Harika siniz Allah razı olsun sorunum çözüldü çok teşekkür ler artık sürekli ziyaretciniz olcam

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?