Uyumlu Giyinmenin Püf Noktaları Nelerdir ?

Uyumlu Giyinmenin Püf Noktaları Nelerdir ?

Kişinin göz zevkinin ve kıyafet zevkinin iyi olması onun iyi ve güzel giyinmesi için büyük bir artıdır. Ancak buna rağmen kıyafet seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Peki Uyumlu Giyinmenin Püf Noktaları Nelerdir ?

Nasıl kombin yapmalı? Erkek ve Kadında şık giyinmenin püf noktaları nelerdir ? Giyinirken nelere dikkat etmeliyiz ?

Uyumlu Giyinmenin Püf Noktaları Nelerdir ?

Seçtiğiniz kıyafetler sizin nasıl görüneceğinizi belirler. Vücudunuzu daha dar, daha uzun veya daha orantılı göstermek sizin elinizdedir. Tarzınıza da bağlı kalarak yapacağınız küçük değişimlerle kendinizi daha güzel gösterebilirsiniz.

1) Sınırları Aşmayın:

İyi ve güzel giyinmek için uyumlu parçaları bir araya getirmek önemlidir. Ancak, her uyumlu parça, birbiri ile çok mükemmel olsa bile, fazla geldiğinde bu parçaları hep birlikte kullanmak doğru değildir. Örneğin, alt ile üst olarak kombinlediğiniz, birbiri ile de gayet uyumlu olan kıyafetleriniz olabilir. Bu uyumu, bir başka uyumlu parça ile taçlandırmaya çalıştığınızda ise, almak istediğiniz sonuçlara nazaran ortaya çok daha karmaşık ve göze hoş gelmeyen bir sıkıntı çıkabilir. Kısacası, eğer bir kıyafet kombininde kullanacağınız bir parça fazla gelmiş ise, uyumlu olması bir işe yaramayacaktır.

2) Kombinlerde Doğal Ton Kullanın:

Kıyafetleriniz ve aksesuarlarınız ile ilgili bir kombin yaptıysanız, bu kombinin genel anlamda doğal renk tonlarından oluşup oluşmadığına mutlaka bakın. Baştan aşağı, tamamen desenli veya karışık görünen kıyafetler gözü yorabilmektedir. Bu nedenle natürel tonları tercih etmeniz sizi daha güzel ve zarif gösterecektir.

3) Aksesuar Konusunda Dikkatli Olun:

Kıyafetlerin ana parçaları genel olarak görselliği ortaya koymakta ve güzelliği meydana getirmektedir. Ancak, bütünlüğü sağlayacak olan detaylardır, yani bunlar da aksesuarlardan geçmektedir. Unutulmamalıdır ki, sizi dışarıya yansıtan en önemli parçalar, aksesuarlarınız içinden seçip kullandığınız parçalardır.

Aksesuar seçimlerinde abartılı tercihlerde bulunmamanız bu bakımdan oldukça önemlidir. Aynı zamanda, eğer stilinizi oluştururken çarpıcı bir görünüm ortaya koymak niyetinde iseniz, kıyafetleriniz ve genel görüntünüz ile bu aksesuarların uyumlu olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bedensel bütünlüğün üzerinde değil de elde taşınacak olan eşyaların seçiminde de sade tercihlerden şaşmamanız, sizi çok daha hoş bir görüntüye sahip yapacaktır. Yani takı, çanta ya da diğer tamamlayıcı parçalar, kıyafetiniz ile tam bir uyumluluk içinde olurken, bir yandan da mütevazi tavrınızı korumak son derece önemlidir.

4) İyi Giyinmek Konusunda Emek Verin:

Uyumlu giyinmek ne kadar kolay gibi görünse de, aslında emek gerektirmektedir. Sade ve tek renk kıyafetleri kombinlemek ve bir şekilde uyum sağlayabilmek kolaydır ve hemen hemen herkes bunu başarabilir. Ancak önemli olan, karışık ya da çok desenli kıyafet seçimlerinde dahi uyumu yakalayacak bir şekilde giyinmeyi başarmaktır. Bu anlamda iyi giyinmeyi başardığınızda uyumlu giyim aşamaları adına doğru adımlar atıyorsunuz demektir. Kombinlerinizde uyum, ne giyerseniz giyin, sizi çok daha hoş gösterecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap