En İyi Uzaktan Eğitim Programları

Öğrenciler için en iyi uzaktan eğitim için kullanılan programları nelerdir? Kullanabileceğimiz en iyi uzaktan eğitim programları nelerdir?

Dünya çapındaki pandemi sebebiyle ister özel olsun isterse devlet okullar artık uzaktan eğitim veriyor. Bu sebeple Zoom haricinde bir çok uzaktan eğitim programı da bir hayli ilgi görmeye başladı.

EBA

En İyi Uzaktan Eğitim Programları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen EBA uygulaması, kullanıcının iOS veya Android kullanıcısı olup olmaması fark etmeksizin her işletim sisteminde kullanabileceği bir eğitim ağıdır. Öğrenciler, Eğitim Bilişim Ağı’nın mobil uygulaması sayesinde öğretmenler tarafından hazırlanıp sunulan eğitim videolarını izleyebiliyor ve konusu ile ilgili testleri çözme imkanı elde edebiliyor.

EBATV Frekans Ayarları

Zoom

En İyi Uzaktan Eğitim Programları

Zoom online olarak görüşmeler, toplantılar, eğitimler, online dersler yapabileceğiniz bir platformdur. İster uygulamasını indirip, isterse tarayıcı üzerinden hem mobil ve tablet cihazlarında hem bilgisayarlarda çalışma yapabilirsiniz.

Eric Yuan tarafından geliştirilen görüntülü görüşme uygulaması Zoom, eğitim ve öğretime uzaktan devam edecek öğrencilerin mutlaka kullanması uygulamalardan bir tanesidir.

Zoom hakkında daha detaylı bilgileri buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Evernote

En İyi Uzaktan Eğitim Programları

Evernote, not almadan çalışamayanların mutlaka telefonunda, tabletinde veya bilgisayarında bulundurması gereken bir uygulamadır. Android, iOS, Windows ve MacOS işletim sistemlerinde kullanılan Evernote’ta notlarınızı isteğe bağlı olarak yazılı veya sesli alabilirsiniz. Uygulamanın yalnızca bir not alma uygulaması olmadığının da altının çizilmesi gerekiyor. Evernote kullanan öğrenciler, uygulamanın hatırlatıcı özelliğini kullanarak görevlerini daha düzenli bir şekilde yerine getirebilir. Öğrenciler ayrıca aldığı notlara video, fotoğraf ve PDF gibi medya ögeleri ekleme imkanına da sahiptir. Online (çevrim içi) eğitimi renkli bir hale getirmek için Evernote’un özelliklerini kullanmayı unutmayın.

Sleep Cycle

Sleep Cycle, sizlere tavsiye ettiğimiz uzaktan eğitim programları içerisinde en faydalı uygulamalardandır. Uygulamanın özellikle sabahları zinde olamamaktan şikayet edenlere çok büyük faydaları vardır. Uyuduğunuz esnada hareketlilik oranınızı anbean takip eden uygulama, siz uyumaya devam ederken uykunuzun ne kadar derin olduğunu ölçüyor ve hareketlerinize bağlı olarak uykunuzun hafif veya ağır durumda olduğuna karar veriyor. Yatağınıza koyarak kullancağınız Sleep Cycle, uykunuzun en hafif olduğu zaman sizi uyandırıyor ve uykusuzluk sorunu yaşamanızın önüne de böylelikle geçmiş oluyor.

Forest: Stay Focused

Forest: Stay Focused isimli bu uygulama, eğitim ve öğretime uzaktan eğitimle devam ettiği süre boyunca odaklanma gibi sorunlar yaşayanlara yönelik harika bir verimlilik uygulamasıdır. Uygulama açıldığında bir fidan dikiliyor ve belirli süre sonunda eğer kullanıcı verilen süre boyunca uygulamadan ayrılmamışsa diktiği fidanın bir ağaç olduğunu görüyor ve elde edilen ağaçlar işlem tekrarlandıkça artıyor. Forest: Stay Focused isimli bu uygulamada fidan dikildikten sonra uygulamadan ayrılırsanız işlem başarısız oluyor. Uygulama özellikle evde test çözerken çok faydalı olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu