VLC Playerda Filme Altyazı Bulma ve İndirme

Bu yazımızda popüler film izleme uygulamalarından VLC playerda filme altyazı bulma ve altyazı indirme işlemini anlatacağız.

Bilgisayar kullanıcıları arasında genel olarak VLC adıyla bilinen VLC Media Player, bilgisayarlarınız üzerinde yer alan her tür medya dosyasını sorunsuz bir şekilde oynatabilmeniz için geliştirilmiş olan ücretsiz bir medya oynatıcıdır.

Hem video hem de ses dosyaları için neredeyse tüm dosya uzantılarını destekleyen VLC, sadece bu özelliğiyle bile birçok bilgisayar kullanıcısının medya oynatıcı tercihleri arasında ilk sırayı almaktadır.

Şimdi VLC playerda filme altyazı bulma ve altyazı indirme işlemine geçelim.

VLC Playerda Filme Altyazı Bulma ve İndirme

VLC playerda alt yazı indirmek için;

  • Görünüm” ve “VLsub” adımlarını takip ederek alt yazı arama penceresini açın.

filme altyazı bulma, filme altyazı indirme, vlc altyazı indirme

  • Alt yazı arama kısmında Subtitles language: Turkish olarak yani Türkçe alt yazı olacağı için bunun seçili olmasına dikkat ediniz. Daha sonra hangi filmin alt yazısını arıyorsanız “Title” yani etiket kısmına aranacak kelimeyi yazıyoruz ve arama yapıyoruz.

filme altyazı bulma, filme altyazı indirme, vlc altyazı indirme

  • Burada indireceğimiz alt yazıyı bulduğumuzda “Download Selection” butonu bastığımızda hemen alta download link adresi görünecektir.

filme altyazı bulma, filme altyazı indirme, vlc altyazı indirme

Bu adrese bastığınızda film alt yazısını bilgisayara indirebiliyorsunuz. Böylece VLC playerda film alt yazısı indirme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

VLC Media Player Altyazı Görünmeme Sorunu

Bu sorunu çözmenin iki yolu var.

İlk olarak film ve altyazı dosyasını isimini aynı yapın. İkinci olarak ise Video dosyasını açtıktan sonra altyazı dosyasını videonun üstüne atmanız yeterli.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu