Web Sayfası PDF olarak Nasıl Kaydedilir?

Web Sayfası PDF olarak Nasıl Kaydedilir?

Gezdiğiniz bir web sitesindeki oldukça uuzn bir yazıyı daha sonra okumak için PDF formatında kaydedbilirsiniz. Bu yazımızda web sayfası PDF olarak nasıl kaydedilir anlatacağız.

Web’de gezinirken, hızlı bir şekilde tekrar web sayfasını ziyaret etmeye gerek kalmadan web sayfasının içeriğini erişmek ve ileride kullanmak üzere kaydetmek kaydetmek isteyebilirsiniz.  Bu özellikle internet bağlantımız olmadığı zamanlarda ilgiliendiğiniz bir makeleyi okumak için oldukça güzel bir yoldur.

Web Sayfası PDF olarak Nasıl Kaydedilir?

Bu yazımıda bir web sayfasını .pdf olarak keydetmek için size 3 farklı yol önereceğiz.

Web tarayıcınızı Yazdır özelliği sayesinde Web Sayfasını .pdf olarak kaydetmek

Chrome, Firefox ya da başka bir tarayıcıda herhangi bir ek uygulamaya ihtiyaç duymadan, dilediğiniz web sayfasını .pdf’e dönüştürmeniz mümkün. 

Bunun için ilk olarak  PDF olarak kaydetmek istediğiniz web sayfası üzerindeyken  CTRL + P kısayolunu kullanarak Yazdır penceresini açın. Bu alanda sol tarafta açılan menüde “Hedef” bölümünün altında bulunan Değiştir butonuna tıklıayın.

Web Sayfası PDF olarak Nasıl Kaydedilir?

Son olarak “Hedef seçme” penceresinin alt kısmında bulunan “Yazdırma Hedefleri Listesi”‘nden “PDF olarak Kaydet seçeneğine” tıklayın.

Web Sayfası PDF olarak Nasıl Kaydedilir?

IOS cihazlarda Web Sayfasını .pdf olarak kaydetmek

Bunun için Safari tarayıcısını açın.Sonrasında alt menüde yer alan “Paylaş” butonuna tıkladıktan sonra “PDF Yara”t butonuna tıklıyoruz. Önizleme olarak web sayfasının son halini görebilirsiniz. Sol üstteki “Bitti” butonuna tıklayarak nereye kaydetmek istediğinizi seçebilir ve PDF dosyasını dilediğiniz yerde saklayabilirsiniz.

Web Sayfası PDF olarak Nasıl Kaydedilir?

Bu konuda daha detaylı bilgiyi ve resimli anlatımımızı Safari ile Web Sayfalarını PDF Olarak Kaydetme yazımızda bulabilirsiniz.

Web Sayfasını Kaydetmek için Kullanabileceğiniz Online araçlar ve Uygulamalar

Alternatif olarak kullanabileceğiniz uygulamalar ve çevrimiçi araçları kullanarak da web sayfalarını kolayca PDF’e dönüştürebilirsiniz.

Bunun için kullanabileceğini online araçlar arasında; Webpage to PDF ‘yi öneriyoruz. Uygulamalar arasında iseAndroid için  Convert WEB to PDF ve iPhone için InstaWeb uyglamalarını kullanabilirsiniz.

Convert web to PDF
Convert web to PDF
Developer: SMobileTeam
Price: Free
Web to PDF Converter & Reader
Web to PDF Converter & Reader
Developer: DIGISET LLC
Price: Free+

Bu yazımızda web sayfasını pdf olarak kaydetmek için sizlere 3 yol önerisi verdik.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.