Web Sitesi Açmak İsteyip, Barındırma Hizmeti Ücreti Ödemek İstemeyenlere Ücretsiz Hosting Servisleri

Web Sitesi Açmak İsteyip, Barındırma Hizmeti Ücreti Ödemek İstemeyenlere Ücretsiz Hosting Servisleri

Eğer bir alan adınız varsa ve web sitenizi barındırmak için ücret ödemek istemiyorsanız tamamen Ücretsiz Hosting Servisleri ‘ni sizler için derledik.

İnternetteki sayfanızı oluşturunken kullanacağınız Hosting’i seçerken, dikkat etmeniz gereken noktalara Hosting Alırken Bilmeniz Gereken İpuçları  yazımızda değinmiştik..

Hosting nedir?

Hazırladığınız web sayfalarını yüklemek için bir alana ihtiyacınız vardır. Sitenizin çalışması için konfigüre edilmiş olan sunucularda sizin için ayrılan alana hosting denir. Hosting hizmeti bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu dediğimiz makinalar üzerinden sağlanmaktadır. Sunucular sürekli açık ve günün her saati erişilebilir olmak zorundadır.

İnternet dünyasında var olmanın ilk adımı bir alan adı (com, net, org gibi) kayıt ederek kolları sıvamaktır. Alan adınızı aldınız, fakat web sitenizin dosyalarının 7/24 ulaşılabilir olmasını sağlamak için bir barındırma hizmetine yani hostinge ihtiyacınız var. Hiçbir ücret ödemeden sahip olacağınız ücretsiz hosting servislerini sizler için derledik.

Ücretli Hosting ile Ücretsiz Hosting Arasında ne fark var?

Ücretsiz hosting’in en iyi yanı para vermeden sahip olmanızdır.Bunun yanında birçok dezavantajı beraberinde getiri.
1) Almış olduğunuz ücretsiz domain/hosting hiç bir zaman tamamen size ait değildir.
2) Almış olduğunuz ücretsiz domain/hosting’te sürekli istemediğiniz reklamlarla karşılaşırsınız.
3) Almış olduğunuz ücretsiz domain/hosting her an kapanma tehlikesiyle yüz yüzedir. Ne kadar kapanmayacak vs. vaatlerde bulunulsada Kanmayınız.
4) Almış olduğunuz ücretsiz domain/hosting’lerde Barındırdığınız bilgilerin (ç)alınması ihtimali çok yüksektir.
5) Almış olduğunuz ücretsiz domain/hosting’lerde sürekli olarak sorunlarla karşılaşırsınız. işler hiç yolunda gitmez.

Hosting, ücreti mukabilinde sunulan sanal bir hizmettir. Büyük çaplı bazı firmalar kalitesini daha geniş kitlelere duyurmak adına tabiri caizse “tadımlık” olarak niteleyebileceğimiz sembolik özelliklerdeki hosting paketlerini müşterisi olmayan kullanıcılar özgürce deneyimlesin diye ücretsiz sunarlar. Örneğin ücret ödeyerek satın aldığınız bir hosting paketinde 2 GB alan verilirken ücretsiz bir hosting paketinde 500 MB ile yetinmeniz beklenir.

Ücretsiz Hosting Servisleri

Ücretsiz web hosting kullanmak için web sitenizi kalitesiz bir servisle açarak ziyaretçileriniz üzerinde kötü bir intiba bırakmamaya özen göstermelisiniz. Bir kez hakkınızda olumsuz bir yargıya varan ziyaretçiyi geri döndürme maliyetiniz bedavahosting kullanarak kaçındığınız maliyetten çok daha yüksek olabilir.Profesyonel bir web sitesi oluşturuyorsanız, daha işin en başından kaliteli ve ihtiyacınızı karşılayacak limitlere sahip bir hosting paketi satın almanız ücretsiz hosting kullanarak vakit kaybetmenizden çok daha avantajlı ve düşük maliyetli olabilir.

Windows ve Linux Hosting Arasında ne fark var?

Windows Hosting : Windows hosting, asp, asp.net , Microsoft SQL yazılımlarını çalıştırmak için kullanılan bir platforma sahiptir. Bu alanda php yazılımlardan ziyade asp yazılımlar kullanılmalıdır.

Linux Hosting :Linux hosting, php tabanlı yazılımlar için ideal ortama sahiptir, bazı php yazılımların gereksinimleri olan ek modullerin tamamı linux sunucular üzerine rahatlıkla kurulabilirler.

Reklamsız Bedava Linux Hosting Servisleri

Linux hosting servislerinden WordPress gibi PHP diliyle yazılmış ve Mysql veri tabanına ihtiyaç duyan yazılımları sorunsuzca çalıştırabilirsiniz.

000webhost: Yıllar boyu binlerce kullanıcıya ücretsiz hosting imkanı sağlamış köklü bir şirket olan Hosting24’ün bir koludur. 1 GB web alanı ve 10 GB trafikle göz alıcı opsiyonlar sunmakta. Kolayca kayıt olmak mümkün. Php, Mysql desteği mevcut.

Byethost: İntenret yayıncılığı ile alakadar olmaya başladığım 2008 yılından beri bifiil hizmetini sürdüren köklü bir servis. 1 GB web alanı ve 50 GB trafik vermekte. Addon Domain özelliği ile bir hesapta 5 siteye kadar barındırma yapabilirsiniz. Otomatik SSL desteği de dikkat çeken bir başka özelliği.

Çok vaktimizi almayacak bir üyelik formu mevcut. (Not: Internet Explorer’da açılmıyormuş.)

Hostinger: Şuanda deneme amaçlı kullandığım kaliteli hosting servislerinden biri. Türkçe dil desteği bulunmakta ve destek ekibinde Türk çalışanların olması da diğer bir artısı. 2 GB alan ve 100 GB trafik gibi devasa özellikleri ile öne çıkıyor. Üye olmak oldukça basit ve zahmetsiz.

Hostgator: Hosting sektörünün liderlerinden biridir! Her ölçekte web sitesinin barınabileceği güçlü bir alt yapı sunan Hostgator elbette bu büyük hizmetini belli bir ücret mukabilinde sunuyor. Fakat 1month1cent kupon kodunu kullanarak 1 ay boyunca sadece 1 cent gibi ücretle deneyimleyebilirsiniz. Paketlerinde SINIRSIZ özellikler barındırıyor. Fazlaca detay bilgi isteyen bir sipariş formunun olması tek negatif yanı diyebiliriz.

Reklamsız Bedava Windows Hosting Servisleri

Windows hosting servislerinde ASP, ASPX diliyle yazılmış web yazılımlarını sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Somee: Yıllardır ücretsiz Windows hosting noktasında kapısını çaldığımız yegane istikrarlı firmalardan biridir. 150 MB alan ve 15 GB trafik sunan paketinde 15 MB limit bulunan MSSQL veritabanı desteği de sunmakta. Sipariş oluşturmak çok zamanımızı almıyor.

Smarterasp: Aslında ücretli hizmet veren bir servis ama paketlerini 60 gün boyunca ücretsiz olarak deneyimlemeye açıyor. 1 GB alan ve 10 GB trafik mevcut. Kayıt aşamasında “60 Days Free Trial” seçeneğini aktif etmeyi unutmayalım.

Ücretsiz hosting hesabınızı oluşturduktan sonra sizlere sağlanan FTP bilgileri yardımıyla web sitenizin dosyalarını sunucuya aktarabilirsiniz.

Kaynak : Tam İndir Blog

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol