Sosyal Medya

WhatsApp Çıkartma Nasıl Yapılır ?

Yazışmalarınızı daha eğlenceli hale getireceğiniz WhatsApp çıkartma nasıl yapılır, nasıl paylaşılır yazımızda anlatacağız.

Önceden emojiler ile renklenen sohbetler, şimdi WhatsApp’ın sunduğu çıkartmalar özelliği ile daha da renkli hale geliyor.

Whatsapp’da Facebook Messenger’da da bulunan çıkartma paketleri mevcut. Ancak Whatsapp’da herhangi bir fotoğrafı sticker uygulaması ile sizde WhatsApp çıkartmasına dönüştürebilirsiniz.

WhatsApp Çıkartma Oluşturma ve Gönderme

Öncelikle çıkartma görsellerini hazırlamanız gerekiyor. Google’dan dilediğiniz bir görseli alabileceğiniz gibi kendi telefonunuzla çektiğiniz fotoğraflar da olabilir. Google’dan indireceğiniz görseller için arka planı saydam olanları seçerseniz sonradan kesme işlemiyle uğraşmaz, daha iyi görünen çıkartmalar elde edersiniz.

Görsellerinizi hazırlama aşamsını bitirdiyseniz şimdi Whatsapp çıkartma hazırlama işlemine başlayalım. Whatsappda sticker hazırlamak için Sticker Maker uygulamasını kullanacağız. Kullanıcılar, uygulama içindeki kamerayla çekilen veya uygulamaya aktarılan fotoğrafları çıkartmaya dönüştürebiliyor.

Uygulamanın Android ve IOS sürümlerini aşağıdan indirebilirsiniz.

Sticker maker
Price: Free
‎Sticker Maker Pro
Price: Free+

1 Sticker Maker uygulamasını açalım. Çıkartma paketi oluşturmak için “Create a new stickerpack”e dokunun ve Çıkartma paketiniz için bir isim belirleyin. Create’e dokunarak onaylayın.

WhatsApp sticker gönderme

2 Öncelikle paketinizin kapak fotoğrafını oluşturmalısınız. En üstteki kareye tıklayarak fotoğraf çekebilir ya da galerinizde bulunan bir fotoğrafı seçebilirsiniz. Bir fotoğraf seçtikten sonra istemediğiniz yerleri kesin ve “Yes, Save Sticker” tuşuna basın.

WhatsApp sticker gönderme

3 Paketinizin kapak fotoğrafını oluşturduğumuza göre devam edebiliriz. Bir önceki adımı diğer karelere tıklayarak tekrar edin. Kendi çıkartma paketinizi oluşturmuş olacaksınız. Son olarak “Publish Sticker Pack” seçeneğine basın.

WhatsApp sticker gönderme

4 Paketinizi de paylaştığınıza göre yapmanız gereken tek şey aşağıdaki “Add to WhatsApp” seçeneğine tıklayarak çıkartmalarınızı WhatsApp’a eklemek. İşlem tamamdır.

WhatsApp sticker gönderme

5 Son olarak WhatsApp’ı açtıktan sonra soldaki gülen yüz işaretine basın ve çıkartma sekmesine gelin. Artık kendi yaptığınız çıkartmaları arkadaşlarınıza yollayabilirsiniz.

WhatsApp sticker gönderme

Son Güncelleme: 6 Kasım 2019

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu