1. Ana Sayfa
  2. SOSYAL MEDYA
  3. WhatsApp Durum (Hikayeler) Özelliği Nedir ?

WhatsApp Durum (Hikayeler) Özelliği Nedir ?

WhatsApp Durum (Hikayeler) Özelliği Nedir ?

WhatsApp Durum (Hikayeler) Özelliği Nedir ? WhatsApp Durum (Hikayeler) Özelliği nasıl kullanılır ? Whatsapp hikayeler özelliği hakkında bilmeniz gerekenler.

WhatsApp hikaye özelliği ile rehberinizdeki kişilerle tıpkı Instagram’da olduğu gibi hikayelerinizi paylaşma imkanı bulacaksınız. Snapchat ile hayatımıza giren hikayeler özelliği, Facebook’un Instagram’a entegre etmesi ile beraber Snapchat kullanmayanlarında karşısına çıkmaya başladı. Anlaşılan o ki Facebook, Instagram ile yetinmeyip WhatsApp’a da bu özelliği getirmeyi istemiş.

Whatsapp durum (hikayeler) özelliği kullanıcılara sunuluyor. Whatsapp durum nedir ve durumum nasıl ayarlanır? Whatsapp hikayeler özelliği hakkında bilmeniz gerekenler.

WhatsApp Durum (Hikayeler) Özelliği Nedir ?

Popüler mesajlaşma uygulaması yeni özellik ile kullanıcıların beğenisini kazanacak gibi. Daha önce Snapchat ve Instagram‘da kullanılmaya başlanan hikayeler özelliği, Whatsapp uygulamasında durum olarak fotoğraf ve videoları paylaşabilecek.

Whatsapp durum’da paylaşılan fotoğraflar ve videolar diğer uygulamalarda olduğu gibi 24 saat içinde silineceğini de belirtelim.

Paylaştığınız durumlar uygulama üzerinden uçtan uca şifrelenecek ve güvenlik böylece sağlanmış olacak. Durumum üzerinden yaptığınız paylaşımlar herkese açık veya belirlediğiniz kişiler tarafından görüntülenecek.

WhatsApp Durum (Hikayeler) Özelliği nasıl kullanılır ?

Whatsapp uygulamasını açtığınızda karşınıza çıkan ana ekranda AramalarSohbetKişiler sekmesi bulunuyordu.

Yeni güncelleme ile bu bölüme Durum menüsü eklenmiş. Artık bu ekranda Durum sekmesine gelerek yeni hikayeler ve durumlar paylaşabilirsiniz.

Durum sekmesine geldiğinizde kaşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak. Buradan ”durum eklemek için dokunun” sekmesine dokunup yeni durumlar ekleyebilirsiniz.

Yeni durum ve bir hikaye eklemek istediğinizde kameranız aşağıdaki gibi açılacak ve yeni durumları, hikayeleri ekleye bileceksiniz.

Whatsapp’a eklediğiniz fotoğraf ve videolar hikayeler özelliğinde olduğu gibi arkadaşlarınıza gösterilecek. Durumum gizlilik ayarları yaparak, ‘Kişilerim‘ ‘Şunlar hariç kişilerim’le paylaş‘ ‘Sadece şu kişiler ile paylaş‘ paylaşımlarınızı istediğiniz kişilerin göreceği şekilde ayalaya bilirsiniz.

Bu özellik kısa süre içinde ülkemizde de tüm kullanıcılara kullanılmaya başlayacak. Şuan sadece bazı bölgelerde beta kullanıcıları bu özelliklere erişebiliyor. 24 Şubat itibari ile tüm beta kullanıcıları bu özelliği ülkemizde de kullanabilecek. Yaptığınız paylaşımlar aşağıdaki görseller gibi slayt halinde görünecek.

#Whatsapp Durum Gizliliği Nasıl Ayarlanır ?

#Whatsapp Durumu Kişilere Nasıl Gönderilir ?

#Whatsapp Durumu Nasıl Silinir ?

#Whatsapp Durumuna Yazı Ekleme, Yazı Rengi Değiştirme

 

Yorum Yap

Yorum Yap