WhatsApp Fotoğraflarım Neden Bulanık Görünüyor?

WhatsApp Fotoğraflarım Neden Bulanık Görünüyor?

WhatsApp fotoğraflarım neden bulanık görünüyor, Whatsapp durum fotoğrafım bulanık görünüyor gibi sorunlarla uğraşıyorsanız WhatsApp fotoğraf bulanık görünme sorununu yazımızdaki yöntemle çözebilirsiniz. 

WhatsApp da alınan ve gönderilen fotoğraflar size yada karşı tarafa ulaştığında internet aracılığı ile sizin yada karşı tarafın ilgili fotoğrafa baktıktan sonra telefonunuzun hafızasına yada telefonunuza ait SD kartta kayıt olmaktadır.

Whatsapp’ta profil resminiz, arkadaşlarınız tarafından size gönderilmiş fotoğraflar net olarak görünmüyorsa aşağıdaki talimatları uygulayabilirsiniz.

WhatsApp fotoğraflarım neden bulanık görünüyor?

WhatsApp bir fotoğrafı telefonunuzda veya SD kartınızda bulamıyorsa o fotoğraf bulanık görünebilir. Bu sorunun en büyük sebebi fotoğrafın silinmesiyle alakalıdır. WhatsApp uygulamasında bir fotoğrafı telefonunuzdaki galerinizden ya da SD kartınızdan sildiyseniz atmış olduğunuz fotoğraf bulanık görünebilir.

Fotoğrafları tekrar indirmek için arkadaşınızdan tekrar göndermesini istemeniz gerekiyor. Yada akıllı telefonunuz fotoğrafları senkronize etmişse tekrar indirebilirsiniz.

WhatsApp fotoğraf bulanık görünme sorunu nasıl çözülür?

Fotoğrafları otomatik olarak cihazınıza kaydetmek için:

  • Android: WhatsApp’ı açın > Diğer seçenekler > Ayarlar Sohbetler’e dokunun > Medyayı galeride göster ayarını etkinleştirin.
  • iPhone: WhatsApp’ı açın >  Ayarlar Sohbetler’e dokunun > Film Rulosuna Kaydet ayarını etkinleştirin.

Bu adımlar sayesinde WhatsApp fotoğraflarında olan bulanıklık problemini çözmüş olursunuz.

Bir fotoğraf cihazınıza bir kere indirildikten sonra tekrar indirilemez. Kişinizden fotoğrafı yeniden göndermesini istemeniz gerekir.

WhatsApp’tan gelen fotoğrafı açmaya çalıştığınızda “Whatsapp Fotoğraf İndirilemedi Hatası” alıyorsanız bu sorun için çözümleri buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Son Düzenleme: 22 Şubat 2021

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol