WhatsApp Fotoğraflarının Galeri Üzerinde Yer Almasını Engelleme/Önleme

WhatsApp Fotoğraflarının Galeri Üzerinde Yer Almasını Engelleme/Önleme

WhatsApp aracılığıyla arkadaşlarınıza göndermiş olduğunuz fotoğrafların veya arkadaşlarınızdan almış olduğunuz fotoğrafların galeri resimleri arasında görüntülenmesi yer yer çok can sıkıcı bir durum olabilir. Sonuç olarak WhatsApp aracılığıyla göndermiş olduğunuz veya aldığınız özel fotoğraflar olabilir ve telefonunuz üzerinde yer alan fotoğrafları karıştıran herhangi biri yanlışlıklaWhatsApp fotoğraflarınızı da görüntüleyebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız hem Android hem de iOS cihazlarınız üzerinde bunun önüne geçebilirsiniz.

640x401xwhatsapp-galeri

iOS cihazlarınız üzerinde bu işlemi gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken şey WhatsApp – Ayarlar – Sohbet Ayarları – Gelen Medyayı Kaydet seçeneğini kapatmaktır. Bu sayede bundan sonra WhatsApp ile göndereceğiniz veya WhatsApp üzerinden alacağınız medya dosyaları galeri veya albümler üzerine kaydedilmeyecektir.

Android cihazlarınız üzerinde aynı sonuca ulaşabilmek için biraz daha farklı bir yol izlemeniz gerekiyor. ES File Explorer gibi bir dosya yöneticisi yardımıyla video ve fotoğraflarınızın bulunduğu klasör içerisine girerek “.nomedia” adlı yeni bir dosya oluşturmanız gerekmektedir. Bu sayede bu işlemi yapmış olduğunuz klasörler galeri üzerinde görüntülenmeyecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.