1. Ana Sayfa
 2. SOSYAL MEDYA
 3. Whatsapp Grup Kurma ve Grup Kapatma Nasıl Yapılır?

Whatsapp Grup Kurma ve Grup Kapatma Nasıl Yapılır?

Whatsapp Grup Kurma ve Grup Kapatma Nasıl Yapılır?

WhatsApp’da çoklu konuşma özelliği ile aynı anda birden fazla kişi ile sohbet edip, dosya paylaşımında bulunabilirsiniz. Yazımızda Whatsapp Grup Kurma ve Grup Kapatma işlemlerini anlatacağız.

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp içinde genellikle bir kişi ile mesajlaşma yapıyoruz ancak bunun yanında arkadaşlarımız, aile bireylerimiz yada çalışma ekibimizle de mesajlaşma ihtiyacı duyabiliyoruz.

Whatsapp Grup Kurma ve Grup Kapatma Nasıl Yapılır?

WhatsApp uygulamasında çoklu konuşma olarak ifade ettiğimiz grup sohbetleri oldukça kolaydır. Bunun yanında oluşturabileceğiniz grup sayısı sınırsız olmakla birlikte grup başına ekleyebileceğiniz kişi sayısı maximum 100 olarak sınırlanmaktadır , ayrıca gruptan istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

Whatsapp Grubu Oluşturma

 • Whatsapp uygulamasını açın ve ekranın sağ üst köşesinde bulunan … üç noktaya dokunarak menüyü açın.
 • Açılan menüden Yeni Grup seçeneğini seçin.
 • Açılan sayfada gruba katılmasını istediğiniz katılımcıları seçin.  Katılımcıları seçtikten sonra ekranın altında beliren yeşil ileri butonuna dokunun.
 • Gelen ekranda “Grup konusu yazın..” yazan yere grubunuzun adını veya konusunu yazın. Kamera simgesine dokunarak grubunuz için bir fotoğraf belirleyebilirsiniz. Son olarak yeşil OK simgesine dokunarak grup oluşturma işlemini tamamlayın.

Gruba davet ettiğiniz kişiler yeni Whatsapp grubunuza katılacaktır. Artık whatsapp grubundan göndereceğiniz tüm mesajlar grubunuzda bulunan tüm kişilere gönderilecektir. Whatsapp grubu oluşturmak bu kadar basit. Ancak grup oluşturmada sorun yaşıyorsanız yorum kısmından bize sorabilirsiniz.

Whatsapp Grubu Kapatma, Silme

Öncelikle kapatmak istediğiniz whatsapp grubunun yöneticisi olmanız gerekmektedir. Yani sadece katılımcı olduğunuz bir grubu silemezsiniz.

 • Yönetici olduğunuz Whatsapp Grubunu tamamen silmek için öncelikle grubunuzda bulunan tüm katılımcıları tek tek gruptan atmanız gerekmektedir.
 • Ekranın sağ üst köşesindeki … üç noktaya dokunup menüyü açın.
 • Açılan menüden Grup bilgisi seçeneği seçin.  Açılan sayfada kullanıcıların üzerine dokunduğunuzda açılan menüden Kaldır seçeneğini seçip kişileri gruptan atın.
 • Grupta son olarak siz kaldığınızda ekranın en altında bulunan Gruptan Çık seçeneği ile sizde gruptan çıkın.
Whatsapp Grup Kurma ve Grup Kapatma Nasıl Yapılır?
Whatsapp Gruptan Çıkma
 • Son olarak Grubu sil seçeneği ile whatsapp grubunu silin. Artık ilgili whatsapp grubu tamamen silinmiş ve kapatılmış olacaktır.

Yöneticisi olduğunuz bir gruptan eğer sadece “Gruptan Çık” seçeneğini seçerek çıkarsanız sadece siz gruptan çıkmış olursunuz. Whatsapp, grupta bulunan bir kişiyi de rastgele olarak yönetici seçer. Siz gruptan çık dedikten sonra grubu sil seçeneğini seçseniz bile grup silinmez sadece sizde kayıtlı olan mesajlaşmalar silinir.

WhatsApp grup Bildirimlerini Sessize alma

Grubunuzu açın ve Grup konusuna tıklayın.Katılmış olduğunuz gruba dokunun ve sağdan sola kaydırma işlemi yapın. Buradan Sessize dokunun.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap