1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya
 3. Whatsapp Grup Kurma ve Grup Kapatma Nasıl Yapılır?

Whatsapp Grup Kurma ve Grup Kapatma Nasıl Yapılır?

Whatsapp Grup Kurma ve Grup Kapatma Nasıl Yapılır?

Bu yazımıza Whatsapp grup kurma, Whatsapp grup kapatma, Whatsapp gruptan çıkma, Whatsapp kapalı grup oluşturma nasıl yapılır anlatıyoruz.

WhatsApp’ın birden fazla kişi ile aynı anda mesajlaşıp dosya alışverişi yapabilmemizi sağlayan özelliğine WhatsApp Grup Sohbeti diyoruz. WhatsApp grup sohbeti sayesinde onlarca kişiyle aynı anda iletişim kurup dosya, görsel, video, konum vb birçok paylaşımda bulunabiliyoruz.

Whatsapp Grup kurma

 1. WhatsApp’taki Sohbetler sekmesine girerek Yeni Sohbet > Yeni Grup’a dokunun.
 2. Gruba eklemek istediğiniz kişileri aratın veya seçin. Ardından İleri’ye dokunun.
 3. Bir grup konusu girin. Girdiğiniz konu grubun adı olur ve tüm katılımcılar bu adı görür. (Konu sınırı 25 karakterdir.)
 4. İşleminizi tamamladıktan sonra Oluştur’a dokunun.

Whatsapp kapalı grup oluşturma

Mesaj gönder özelliği sayesinde grup yöneticileri diledikleri zaman grup sohbetini mesajlara ve dosya gönderimine kapatabiliyorlar. Sohbet kapalı olduğunda grupta yalnızca yöneticiler mesaj ve dosya paylaşımı gerçekleştirebiliyor.

Grup sohbete kapalı olduğunda üyeler, mesaj yazamayacaklarına dair bir uyarı ile karşılaşıyorlar. Sohbet kapalı olduğunda üyeler grup sayfası üzerinden doğrudan yöneticiye mesaj atabiliyorlar. Böylece önemli bir duyuru gerçekleştirileceği zaman yönetici grup sohbetini yeniden aktif edebiliyor.

Whatsapp grubuna kişi ekleme

Bir gruba katılımcı eklemek veya gruptan katılımcı çıkarmak için grup yöneticisi olmanız gerekir. Bir grupta en fazla 256 katılımcı olabilir.

 1. WhatsApp’taki grup sohbetini açın, ardından grup konusuna tıklayın.
 2. Katılımcı Ekle’ye dokunun ve Gruba eklenecek kişileri arayın veya seçin.
 3. Ekle > Ekle’ye dokunun.

Whatsapp grubundan kişi çıkarma

 1. WhatsApp’taki grup sohbetini açın, ardından grup konusuna tıklayın.
 2. Çıkarmak istediğiniz katılımcıya dokunun.
 3. Gruptan Çıkar > Çıkar‘a dokunun.

Whatsapp grubunu kapatma

Öncelikle kapatmak istediğiniz whatsapp grubunun yöneticisi olmanız gerekmektedir. Yani sadece katılımcı olduğunuz bir grubu silemezsiniz. Yönetici olduğunuz Whatsapp Grubunu tamamen silmek için öncelikle grubunuzda bulunan tüm katılımcıları tek tek gruptan atmanız gerekmektedir.

Whatsapp Grup Kurma ve Grup Kapatma Nasıl Yapılır?

 • Ekranın sağ üst köşesindeki … üç noktaya dokunup menüyü açın.
 • Açılan menüden Grup bilgisi seçeneği seçin.  Açılan sayfada kullanıcıların üzerine dokunduğunuzda açılan menüden Kaldır seçeneğini seçip kişileri gruptan atın.
 • Grupta son olarak siz kaldığınızda ekranın en altında bulunan Gruptan Çık seçeneği ile sizde gruptan çıkın.
 • Son olarak Grubu sil seçeneği ile whatsapp grubunu silin. Artık ilgili whatsapp grubu tamamen silinmiş ve kapatılmış olacaktır.
Yorum Yap

] }

Yorum Yap